Процес об’єднання громад на Закарпатті розпочато

серпня 25 / 2015
Процес об’єднання громад на Закарпатті розпочато

Активний процес обговорення проекту Перспективного плану об’єднання громад на засіданнях постійних комісій Закарпатської обласної ради триває. Так, упродовж минулого тижня його розглянули на комісіях: з питань екології та використання природних ресурсів, охорони здоров’я, освіти, науки, культури. На черзі – ще п‘ять дискусій і завершальне, перед сесією обласної ради, призначеної на 27 серпня, обговорення на президії обласної ради.
Нагадаємо, після підсумкового засідання Робочої групи при ОДА з реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання громад» коригований Перспективний план, у якому враховано пропозиції з районів, презентують на постійних комісіях обласної ради.
Попри тривалий процес підготовки плану в Закарпатті, а наша область, як відомо, одна з двох (Тернопільська), де Перспективний план ще не затверджено, об’єднання громад перейшло у наступну фазу. Тому серпнева сесія обласної ради, окрім іншого, буде не лише розглядати і приймати план об’єднань, але й визнавати факт утворення двох територіальних об’єднань і оголошувати 1-і вибори у них, за новими правилами. Так, своє рішення про майбутнє оголосили і просять його зафіксувати: Тячівська громада (м.Тячів, Руське Поле, Лази, Округле) та Вільхівська громада (Вільхівці, Добрянське, Вільхівці-Лази, Раково).
Зауважимо, мова іде лише про початок об’єднання закарпатських громад. Адже вже нині 8 громад, відповідно до рішень сесій, ініціювали процес об’єднання; 7 територіальних громад проводять процес громадського обговорення; 6 прийняли рішення про надання згоди на добровільне об’єднання. А отже, процес децентралізації на базовому рівні, перший його крок – утворення спроможних територіальних громад зроблено!

Офіс реформ у Закарпатській області
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар