Тячівщину відвідала головний казначей країни

серпня 17 / 2015
Тячівщину відвідала головний казначей країни


У п’ятницю, в рамках своєї триденної робочої поїздки по Закарпатті, у Тячів навідалася голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз.

Відтак у великому залі Тячівської районної державної адміністрації відбулася зустріч за участі керівництва району, голів місцевих рад, керівників та бухгалтерів установ і організацій району.

Зокрема, голови Тячівської райдержадміністрації Василя Дем’янчука, в.о. голови районної ради Ігоря Грабаря, перший заступник начальника Головного управління Державного казначейства в Закарпатській області Наталія Медвідь, начальник управління державного казначейства у Тячівському районі Норберт Бортош.

Насамперед поважну гостю привітав у нашому краї та представив присутнім голова райдержадміністрації Василь Дем’янчук, який відмітив важливість такої наради для всіх її учасників. Адже на сьогодні від роботи казначейства залежить стан соціально-економічного розвитку та виконання соціальних гарантій і відповідно суспільні настрої населення.

Надалі слово мала Тетяна Ярославівна, яка проінформувала про сучасні тенденції в роботі їх відомства, перспективи бюджетного законодавства та роль децентралізації влади у розвитку територій тощо. Особливу увагу звернула на зміни у бюджетному кодексі та нові види податків, які забезпечили виконання місцевих бюджетів і ріст доходів.

Загалом збільшення за останні півроку становить в середньому по Україні 40 відсотків або плюс 12 мільярдів гривень. На Закарпатті – 54 відсотки в основному за рахунок акцизного податку. Тому зараз є можливість вносити зміни в бюджети всіх рівнів.

- Вам треба жити на перспективу до кінця року. Щоб так не вийшло, що кошти з перевиконання будуть витрачені на капітальні видатки, а в листопаді грудні не буде чим платити заробітної плати, - наголосила посадовець.

Відтак голова Державної казначейської служби України проінформувала присутніх щодо можливості обслуговуватися у державних банках, відповідно до рішення уряду. Розказала про плюси і мінуси при переході на обслуговування державних банків, яке можна здійснити лише на початку бюджетного року.

Також присутні заслухали інформацію щодо прийнятого закону «Про відкритість у використанні публічних коштів», який набуває чинності 11 вересня цього року. Тобто на офіційному сайті свого відомства потрібно буде публікувати інформацію про використання всіх бюджетних коштів. Однак можливо такі функції будуть покладені на органи казначейства, які з приводу цього ведуть детальний облік. Якщо ж ні, тоді треба віднайти технічну можливість виконання цього закону.

Також у своєму виступі Тетяна Слюз звернула особливу увагу присутніх на дистанційне казначейське обслуговування, яке впроваджується вже і в нашому районі. Як уточнив Норберт Бортош чотири установи підписали відповідні договори.

- Дистанційне казначейське обслуговування – це такий собі електронний документообіг, в результаті якого більше не потрібні паперові носії. Що суттєво зекономить як фінансові так і трудові витрати, - наголосила голова казначейства України.

Одним з плюсів такого дистанційного казначейського обслуговування є автоматичне формування документів. Для прикладу, реєстр юридичних зобов’язань, реєстр фінансових зобов’язань, окрім єдиного документу – договору, який неможливо ні юридично, ні фактично автоматизувати.
Щоб він став електронним документом, його потрібно буде сканувати.

Важливою перевагою також є й доступність - в будь який час клієнт казначейства може бачити рух своїх коштів. А також приймати рішення щодо їх спрямування в онлайн -режимі. І така система є надійно захищеною, жоден «чужий» не зможе в неї увійти. Для своїх клієнтів розроблені технічні носії – спеціальні флешки та карт рідери тощо.

Високопосадовець розповіла і про роль децентралізації влади та плюси об’єднання територій у соціально-економічному розвитку. Насамперед це додаткові надходження до місцевих бюджетів, зокрема 60 відсотків ПДФО та інші види податків. Об’єднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом, що на сьогодні мають лише області, райони та міста обласного значення.

Окрім того їм надаватиметься значна державна підтримка через деякі фонди. Так для прикладу цьогоріч у фонді розвитку передбачено майже три мільярди гривень на реалізацію різного роду інвестиційних проектів.

Також голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз роз’яснила ситуацію із минулорічними проблемами щодо блокування рахунків.

- Фінансова криза нас зачепила ще у 2009 році. А у 2013 -14 роках доходи виконувались лише на 80 відсотків. Були великі борги у Пенсійному фонді. 8-10 млрд. - «дирка», яку покриває держава. І уявіть собі, що попередній уряд передав на казначейських рахунках всього 108 тис. грн., тепер маємо майже 33 млрд., - наголосила посадовець.

Відтак закликала всіх присутніх насамперед дбати про фінансування бюджетної сфери, енергоносіїв та інших видатків, які впливають на суспільні настрої населення.

Щодо соціальних стандартів то голови сільрад пояснили непросту ситуацію, яка на сьогодні склалася через підвищення тарифів на комунальні послуги. І попросили довести до відома цю інформацію профільним відомствам.

Насамкінець наради Тетяна Ярославівна відповіла на всі запитання, які задавали присутні у залі. А також наголосила, що казначейство й надалі працюватиме для покращення обслуговування та якості надання послуг.

Любов Немеш
Категорія : Суспільство


загрузка...


Залишити Коментар