На Закарпатті зустрічались лідери КМКС та УМДС

серпня 13 / 2015
На Закарпатті  зустрічались лідери КМКС та УМДС

Питання про спільні списки на вибори до місцевих рад залишається відкритим.
11 серпня, у стінах Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці знову зустрічались лідери двох угорських партій – КМКС та УМДС,пише goloskarpat.info.

Нагадаємо, що “демократи” звернулись до перших із пропозицією йти на місцеві вибори спільним списком – так реальніше подолати 5-відсотковий бар’єр. Відбулися відповідні перемовини за участі поважних урядовців та дипломатів сусідньої Угорщини. Але конкретного рішення прийнято не було: КМКС не поспішає розставляти крапки над “і”.

“11 серпня лідерами УМДС та КМКС було прийняте спільне звернення до голови ЦВК, Президента, Прем’єр-міністра України, керівників області, в якому вимагаємо забезпечити неухильне виконання норм чинного законодавства та міжнародно-правових актів стосовно участі у виборах національних меншин,- розповів Голосу Карпат нинішній очільник УМДС Ласло Зубанич. - Тобто, маємо право при формуванні, скажімо, меж виборчих округів, де компактно проживають угорці, на їх входження до одного виборчого округу. А ще, аби виборчі бюлетені друкувались і регіональною мовою, себто угорською.”

На виборах 2014 року ці вимоги були грубо порушені. Що не робить честі ні ЦВК, ні державі в цілому, ні її владним установам зокрема.

Головне ж питання про спільні списки КМКС та УМДС на місцеві вибори й надалі залишається відкритим.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар