На Берегівщині через масове заробітчанство медиків деякі села залишились без фельдшерів

серпня 06 / 2015
На Берегівщині через масове заробітчанство медиків деякі села залишились без фельдшерів

З Берегівської лікарні за рік звільнилося 86 працівників

Особливо багато медиків за останній час виїхало з Берегівщини. Про це нещодавно заявив Василь Скрип, який до недавнього часу очолював управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА. Нібито за три місяці – звільнилося понад 60 лікарів, більшість для працевлаштування за кордоном.

Підтвердити або спростувати цю інформацію звернулися до головного лікаря Берегівської ЦРЛ Івана Малеша.

– Справді, за шість місяців цього року з нашої лікарні звільнилося 86 працівників. Але це не лише медики, лікарі, а й медсестри, технічний персонал. Серед них власне лікарів-фахівців семеро. Не всі з них виїхали за кордон – деякі працюють у приватних клініках. Тому інформація, розповсюджена у ЗМІ не зовсім вірно відображає дійсність. Утім проблема існує, і викликає занепокоєння.

Найголовніша причина звільнень – мала заробітна плата. Дивіться: до нас у лікарню цього року нам направили після інтернатури лише двох лікарів – педіатра та стоматолога. Не дивно, що молоді фахівці не бажають йти працювати – початкова зарплата в них нині складає 1550 гривень. Натомість у Словаччині молодий лікар може одразу розраховувати на зарплату у 1000 євро на місяць, – зазначає Іван Малеш.

Саме до Словаччини прямують й більшість закарпатських медиків, які вирішили виїхати працювати за кордон. Адже там визнають диплом, отриманий в Україні, без додаткової нострифікації.

– Аби зберегти кадри потрібно проводити індексацію зарплати –і не лише для лікарів, а для всього персоналу лікарні. Наразі кілька населених пунктів Берегівщини – взагалі не мають навіть фельдшерів в амбулаторіях. Це Дийда, Гут, Боржава, Шом та інші. Є вакансії і в центральній лікарні. Зокрема це терапевти, педіатри тощо. І знову проблема, у першу чергу, в малій заробітній платі. Людей потрібно зацікавити не покидати робочі місця. Це питання слід вирішувати на державному рівні. Адже ситуація досить складна – масових звільнень поки що немає, але з розмов лікарів чую про це практично щодня… І така ситуація не лише на Берегівщині, а по всьому Закарпаттю, – каже Іван Малеш.

Mukachevo.net
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...