Закарпатські випускники провалили ЗНО з української мови (Відео)

липня 16 / 2015
Закарпатські випускники провалили ЗНО з української мови (Відео)

Цього року 22 610 українських випускників не змогли скласти іспит з української мови та літератури на задовільну оцінку. Щодо істотну частку таких результатів займають закарпатці.
Закарпатські випускники провалили ЗНО з української мови (Відео)

"Ми підготуємо інформацію, просто на все це потрібен час, - розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. - І, думаю, на її основі слід приймати відповідні рішення. Я готовий назвати 472 школи України, в яких 10 і більше випускників не здали тесту з української мови та літератури. А якщо в школі половина учнів не склала тесту з української, що потрібно робити з такою школою? Що потрібно робити з таким колективом? Що потрібно робити з утворенням в цьому регіоні?

Де таких шкіл всього? Це Закарпатська, Чернівецька, Рівненська області. А щоб змінити ситуацію, нам насамперед потрібно нарешті прийняти закон про освіту, в якому чітко виписати відповідальність учителя, професора, університету, школи, органу управління освіти, врешті-решт міністерства за якість надання освітніх послуг. Тобто нам треба створювати систему забезпечення якості освіти та одночасно змінювати підходи до оплати праці педагогів, тому що не можуть люди, які працюють по-різному, вкладають у свою роботу різні знання та вміння, отримувати однаково. А поки вони отримують однаково, бо зарплата нараховується за однією методикою.

Нам слід думати, що робити з мережею шкіл, чи варто утримувати малокомплектні школи. Якщо стоїть, то як там організовувати навчально-виховний процес?

У свою чергу керівник обласного департаменту освіти і науки Михайло Мотильчак пов'язує такі результати з наявністю великої кількості шкіл з викладанням мовами національних меншин.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...