У Берегові представники ОБСЄ цікавилися життям ромів

червня 26 / 2015
У Берегові представники ОБСЄ цікавилися життям ромів

Експерти ОБСЄ з питань ромів і сінті побували в Берегівській міській раді у рамках робочого візиту Закарпаття.

Як повідомили Ідавер Мамедов та Стів Веслер, оцінюють співпрацю з ромськими громадами на Закарпатті, а ткож досліджують стан злочинності та взаємовідносин між міліцією та місцевими ромами.

"Директор Берегівської ЗОШ №7 з угорською мовою навчання Агнеса Кудрон розповіла представникам ОБСЄ про проблеми ромської громади Берегова в розрізі освіти. У школі навчається 349 учнів, з них регулярно відвідують уроки – 220. При цьому у початкових класах відвідуваність є порівняно високою. А вже у старших, починаючи від 12-13 років, батьки ромських школярів залучають своїх дітей до господарської діяльності, вихованню менших членів родини. Великою проблемою є і те, що дорослі беруть своїх дітлахів на заробітки не тільки за межі області, а й закордон. Не секрет, що традиційним серед ромів є раннє народження дітей, що також стає на заваді підвищення рівня освіти серед ромів. Наприклад, цього року школа змушена була відрахувати 3 дівчат, які вже стали матерями. На думку директора, потрібно продумати методику залучення ромських дітей до навчального процесу. Втім є й позитивні приклади. Цьогоріч одна з випускниць школи планує продовжити здобуття освіти у вищому навчальному закладі.

На зустрічі також йшлося про відсутність різного роду документів у ромського населення та умови проживання на Окремому хуторі. Також представники ОБСЄ окремо обговорили з правоохоронцям криміногенну ситуацію серед ромів", - про це у "Фейсбуці" повідомляє мер Берегова Золтан Бабяк.
Категорія : Суспільство


загрузка...