На Закарпатті зросла кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей

червня 22 / 2015
На Закарпатті зросла кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей

Роль сім'ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження. Мати і батько допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті.

Всі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку він не був. Діти повинні зростати в сім'ях рідних батьків, але якщо це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім'я. Поруч державних нормативних документів пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено сімейне виховання, а основними його формами - усиновлення, оформлення опіки (піклування), влаштування в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу.

Саме тому протягом червня на Закарпатті тривали навчання для сімей та осіб, які виявили бажання взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, 4, 5, 11, 12 і 19 червня 2015 Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було організовано та проведено навчання для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники. Технічну допомогу організаторам у проведенні такого роду навчань надано громадською організацією "Справа Кольпінга в Україні" та обласним осередком Всеукраїнської громадської організації "Ліга соціальних працівників України".

Цього літа участь у навчанні взяли кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники з Великоберезнянського, Мукачівського, Свалявського та Тячівського районів.

Навчання проходило в позитивній і відвертій атмосфері, що дозволило максимально широко розкрити всі питання, що стосуються психологічних особливостей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонування сімей, які взяли на виховання таких дітей, процедурні моменти влаштування дітей в сім'ю тощо. Для кращого розуміння тематик навчання проходило у форматі тренінгової групи з усіма необхідними елементами такого виду групової роботи.
Відповідні навчання проходили під керівництвом регіональних тренерів - директора та заступника директора Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталії Романюк та Миколи Трофименко.

До участі в навчаннях були запрошені і представники суб'єктів соціальної роботи з прийомними сім'ями та дитячими будинками сімейного типу, сім'ями, в яких діти виховуються під опікою і піклуванням. Так, Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошені для висвітлення кандидатам актуальних питань соціального захисту дітей заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Красногорську та головного спеціаліста відділу адресних соціальних виплат департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Гулу.

В якості фахівців-психологів на тренінгу працювали Ольга Принцовський, Олександр та Андріана Кацьори.

Саме завдяки роботі психологів кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники мали можливість налаштуватися на тренінговий процес, у свою чергу створило атмосферу дружелюбності та відкритості для роботи в групі. Протягом навчання психологи та соціальні працівники сконцентрували увагу на таких питаннях як функції сім'ї та особливості їх забезпечення, розуміння ролі батька і матері, методів виховання та їх практичного застосування, етапів психологічного розвитку дитини, попередження емоційного вигорання тощо. Кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники пройшли тестування, результати яких будуть включені в рекомендації щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, влаштування дітей під опіку та піклування.

Працівники обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді сподіваються, що закарпатці й надалі активно будуть відкривати свої серця і душі дітям, які потребують батьківської любові і турботи. У свою чергу, соціальні працівники системи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Закарпатської області завжди готові надати професійну допомогу батькам, для яких виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є справою їхнього життя! Так що якщо Ваше серце відкрите і готове подарувати батьківську любов і сімейний затишок дітям, які шукають сім'ю, - звертайтеся в центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Закарпатської області!

Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...