Ченці Срібної Земля роблять справжній італійський сир (ФОТО)

червня 03 / 2015
Ченці Срібної Земля роблять справжній італійський сир (ФОТО)

14 видів сиру виготовляють на сироварні Свято-Покровського чоловічого монастиря на Закарпатті. Поряд з бринзою та вурду на сироварні Свято-Покровського чоловічого монастиря (Ракошино, Мукачівський район) виготовляють сир за справжньою італійською рецептурою. Є ще одна особливість: до сиру додають ісоп - прянощі, які привозять з Єрусалиму.
В асортименті - 14 видів сиру на основі овечого, коров'ячого та козячого молока (у тому числі, рікотта, муккіна, скаморца, моцарелла). За смаком продукція не поступається європейським аналогам.
Ідея створити сирне виробництво виникла у настоятеля монастиря архимандрита Шимона після його візиту до Італії. Він же і запросив іноземних сироварів для передачі досвіду, придбав обладнання.
На даний момент у монастирській сироварні щодня переробляють у середньому півтонни молока, виробляючи близько 15 кг продукту. Деякі види сирів потребують додаткового моделювання. Скаморцу, наприклад, вручну витягують і ліплять у вигляді грибочка, а моцарелу так само вручну скатують у традиційні кульки.
Усі секрети виробництва знає Василь Котлар, який вчився сироварній справі два місяці під керівництвом італійця.
Процес виробництва складається з нагрівання молока з монастирської ферми, де утримують корів бурої карпатської породи, овець та кіз; додавання ферментів і витримки суміші від 3 до 7 годин. Наприклад, щоб зробити 5 кг рікотти, потрібно 100 л молока й 3 години часу. А твердий сир, названий на честь настоятеля монастиря "Шимон", дозріває 6 місяців.
Вартість продукції коливається від 80 до 250 грн. (залежно від виду). Популярні сири не лише у різних регіонах України, але й Білорусі та Словаччині, куди продукція регулярно експортується.
"Добрі новини"
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...