У Закарпатті споживачів без лічильників можуть уже через півроку "відрізати" від газу: поради, що робити

травня 26 / 2015
У Закарпатті споживачів без лічильників можуть уже через півроку "відрізати" від газу: поради, що робити


Встановити газовий лічильник можна за 3,5 тисячі гривень, або безкоштовно, дочекавшись черги. Після тотального подорожчання комунальних тарифів закарпатці почали економити, утеплювати будинки і встановлювати лічильники. Тільки газ для населення подорожчав майже в 7 разів.

А от дійсно лічильник дозволить економити кошти і варто поспішати встановлювати його за свій рахунок, йдеться в сюжеті програми "Сніданок з" 1 + 1 ".
У користі лічильника вже переконалася киянка Галина. У її будинку він встановлений ще з 1998 року. За газ жінка платить по факту - лише стільки, скільки використовувала. Якби лічильника не було, то Галині довелося б платити за встановленою нормою - 6 кубів на кожного, хто прописаний в квартирі.
"У мене в квартирі прописані чотири людини. Зараз я живу одна. Без лічильника я повинна платити по 42 гривень за кожного прописаного. Тобто майже 170 гривень. Сама ж я, по лічильнику, витрачаю два кубометри газу. Тому плачу трохи більше 14 гривень ", - пояснює киянка.
За інформацією "Нафтогазу", сьогодні в Україні лише кожна четверта квартира оснащена лічильником. Встановити його можна двома способами. Перший - за свій рахунок. А це - близько 3,5 тис. Грн. Правда окупатися такий лічильник буде від 10 до 15 років. Другий варіант - безкоштовний. Пишете заяву в газову службу і чекаєте черги. А ось вона може тягнутися не один рік.
Але встановити в квартирі лічильник просто необхідно, упевнений екс-міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко. В іншому випадку з наступного року вас можуть відрізати від газопостачання.
"Якщо на 1 січня 2016 у вас не буде лічильника, то газова компанія матиме підстави з вами розірвати угоду і не поставляти -" відрізати "вас від газу. Але ви повинні обов'язково написати заяву. Нехай вони прийдуть до вас і чітко узгоджують час, за яке вони встановлять цей лічильник ", - говорить Кучеренко.
Отже, щоб встановити лічильник, необхідні копії та оригінали наступних документів:
- Паспорти та ідентифікаційного коду;
- Права власності на квартиру;
- Технічного паспорта;
- Паспорти на лічильник газу;
- Сертифікату на гнучкий шланг.
Також треба написати заяву в газову службу "Закарпатгазу" і чітко дізнатися дату підключення лічильника.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар