За спалювання сміття на порушників чекають значні штрафи

травня 18 / 2015
За спалювання сміття на порушників чекають значні штрафи


Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя і може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. Але що не втовкмачувати це нашому закарпатцю, він все одно буде спалювати все, що горить: траву, сміття, гуму ...

При спалюванні трави і листя у повітря вивільняються небезпечні канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, викликають головний біль, викликають втому, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і підсилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища - знижується родючість грунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з'являється пожежна загроза для прилеглих територій.
Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонено законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 340 грн) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян (850 - 1190 грн) - ст..77-1 КУпАП.
Довідка:
При згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та ін. У листі, які тліють без доступу кисню, виділяється бензопропен, що може викликати онкологічні захворювання у людини.
Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини - поліароматичні вуглеводні (ПАВ).
Гума, згоряючи в багатті, крім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар