Хто переміг у крайовому шкільному літературному конкурсі?

травня 06 / 2015
Хто переміг у крайовому шкільному літературному конкурсі?

Сьогодні, 6 травня в ОДА відбулося церемонія нагородження переможців обласного конкурсу шкільних літературних творів і творів образотворчого мистецтва на тему « Ви перемогли – ми пам’ятаємо».
Директор департаменту освіти і науки ОДА Михайло Мотильчак, звертаючись до присутніх ветеранів, зазначив, що наше покоління і всі прийдешні в неоплатному боргу перед ними за чисте небо над головою, за мирні світанки, за свято миру, дароване нам здоров’я і життя, безсмертним подвигом мільйонів. Та повідомив, що з метою виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління очолюваний ним департамент та рада організації ветеранів України в нашій області започаткували обласний конкурс шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему « Ви перемогли – ми пам’ятаємо». Конкурс проходив у три етапи і в трьох номінаціях з жовтня 2014 року до квітня 2015 року. Участь у заключному етапі взяло 79 учнів зі всіх куточків Закарпаття. Переможцями визнано 8 школярів з різних куточків краю.
Василь Губаль привітав ветеранів війни та дітей, які взяли участь в конкурсі та побажав, щоб підростаюче покоління не знали того лиха, яке пережили наші ветерани.
«Ніхто 70 років тому не зміг подумати, що на нашій землі знову буде війна. Війну, яку нав’язали не українці. Я хочу схилити перед вами голову за мужність та терпіння. Багато років ви з нами, і радите, допомагаєте і критикуєте. Ми нікому не дамо право принижувати роль українців у Другій світовій війні. Наші діти мають знати, що таке боротьба за волю, за рідну землю», – звернувся голова ОДА.
Володимир Чубірко висловив вдячність ветеранам, які перемогли фашизм та зазначив, що цього року на рівні країни до святкування підійшли під іншим контекстом. «Ніхто не має права переписувати історію. Пропаганду, якою нас «кормили» за часів Союзу прийшов кінець. Сумно, що сусід, з яким ми боролися проти фашизму нині нас звинувачує у незрозумілих речах.
Ми починаємо новий відлік історії. Українці усвідомлюють, що ми нація, яка боремося за свою державу. Ми пережили голодомори, вибороли перемогу у Другій світовій війні, тепер боремося за нашу Вітчизну на сході країни. Сьогодні важливо, щоб ми пам’ятали, що було 70 років тому. Вдячний дітям, які ми взяли участь в конкурсі. Це свідчить, що і молоде покоління знає про подвиги наших ветеранів», – зазначив голова облради.
За пропозицією ветеранських організацій керівництво краю взяло на себе зобов’язання видати брошуру, в якій будуть зібрані кращі роботи цьогорічного конкурсу.
Опісля Володимир Чубірко на Василь Губаль провели церемонію нагородження переможців конкурсу.
Так, у номінації „література” (проза) третє місце здобула учениця 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Тур’я-Ремета Перечинського району Вікторія Вакульчак за роботу „Час не гоїть людські рани…”
Друге місце у цій номінації здобула учениця Нижньобистрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Василя Вовчка Хустського району Ярослава Вовчок за роботу „Ви перемогли – ми пам’ятаємо!” Перше місце у номінації „література” (проза) посіла учениця 10 класу Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Євгенія Спиридонова за роботу „У пам’яті навіки збережу”.
У номінації „література” (поезія) друге місце здобула учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Олександра Бабич за роботу „Ви перемогли – ми пам’ятаємо!”
Перше місце у номінації „література” (поезія) посіла учениця 10 класу Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Олександра Свида за роботу „Радість Перемоги”. До речі, Олександра прочитала поетичний твір, із яким вона здобула перемогу в конкурсі.
У номінації „образотворче мистецтво” третє місце здобув учень 6 класу Верхньобистрянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Міжгірського району Андрій Форос за роботу „Тих днів не змовкне слава…”.
Друге місце у цій номінації посіла учениця 7 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Тур’я Пасіка Перечинського району Олександра Йолич за роботу „Сивочолий ветеран”.
Перше місце у номінації „образотворче мистецтво” здобув учень 7 класу Вільховецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Євген Білич за роботу „Сон солдата”.

Прес-служба облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар