"Свято професії" відбулося у місті над Тисою

квітня 28 / 2015
"Свято професії" відбулося у місті над Тисою

Вже традиційним стало проведення Ярмарку професій. Захід дає хороший шанс для молоді зорієнтуватися у світі професій. Цього року він був проведений в рамках обласного профорієнтаційного заходу.
Ярмарок робітничих професій відкрив директор ліцею Д.М. Пригара, пише Хуст News. Перед присутнімивиступив директор Хустського МРЦЗ В.П.Гуц, який зазначив: «… Хустський професійний ліцей сфери послуг, в цей скрутний для нас час, готує на мою думку найзатребуваніших спеціалістів: закрійників, кравців та швачок. Адже економіка міста та району більш ніж на 50 відсотків існує за рахунок підприємств легкої промисловості. Це: Хустська взуттєва фабрика, товариства «Флоріан Шуз» в селі Рокосово, «Мірам», «Європейська фабрика», «Тріо» в селі Горінчево, спільне підприємство «Хустекс», швейний цех «Тиса», швейна фабрика «Спецодяг», ВАТ «Прометей», які постійно мають потребу в кваліфікованих працівниках.
Також ліцей готує працівників сфери обслуговування населення – барменів, офіціантів, перукарів, на яких теж є і буде в подальшому неабиякий попит. В цей нелегкий для України час, при проведенні реформ, постане питання про обов’язковий прийом на роботу дипломованих спеціалістів, тобто таких, які пройшли навчання та отримали свідоцтва або диплом. Практика оформлення працівника на роботі без відповідних документів відійде в минуле…»
Захід відвідало близько 200 учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл м. Хуст та ближніх сел Велятино та Стеблівка також ліцеїсти, випускники ЗОШ минулих років, що не працюють, безробітні. Присутні ознайомилися з описами професій, які є актуальними на ринку праці, інформацією про навчання у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості України, різноманітними інформаційними матеріалами служби зайнятості. Учні ліцею розповіли про свої професії: це Попович Агнеса – кравець, Ковач Марина – перукар, Коваленко Катерина – офіціант-бармен, Соболь Сергій – голова учнівського самоврядування, майбутній обліковець. Учні шкіл мали можливість дізнатись про умови навчання, стан матеріально-технічної бази, проведення виробничих занять, організацію дозвілля. Під час заходу ліцеїсти презентували свої власні вироби: елегантні вечірні сукні, сучасний молодіжний одяг, стильні зачіски, майбутні офіціанти-бармени демонстрували сервіровку обіднього столу.
Проведений профорієнтаційний захід дав можливість учням не лише довідатись про актуальні професії на ринку праці, а й ознайомитись із вимогами та потребами роботодавців до працівників. Сподіваємось, що це в свою чергу допоможе учасникам обрати ту професію, яка стане улюбленою справою на все життя.
Джерело
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар