У Мукачеві демонтують всю радянську символіку (ВІДЕО)

квітня 24 / 2015
 У Мукачеві демонтують всю радянську символіку (ВІДЕО)


Девятого квітня Верхована рада України у першому читанні затвердила Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», внесений групою депутатів – співавторів даного документу, на чолі з Олегом Ляшко. Номер законопроекту № 2558.

У документі прописано, що «Комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним» та «забороняється символіка комуністичного тоталітарного режиму».

Дія закону вже торкнулася Мукачева, де вчора за погодженням міського голови Золтана Лендєла, працівники комунальної служби демонтували радянську символіку з Обеліска слави, пам’ятника, який розташований у центрі міста.

Серп та молот, п’ятикутна зірка та радянський герб – все це зникло з пам’ятника, але тільки з двох сторін прямокутної конструкції обеліска. Також комунальники нанесли шар штукатурки на колони, які входять до архітектурного ансамблю Обеліска слави.Фото ( Юрій Кравчук) за 23 квітня.

 У Мукачеві демонтують всю радянську символіку (ВІДЕО)


Мер міста мукачева Золтан Лендєл прокоментував ситуацію з радянською символікою виданню Mukachevo.net

Я, як посадова особа прийняв присягу виконувати Конституцію, постанови, тому ми радянську символіку знімаємо. Є не коректні назви «Слава русскому оружию», ми отримували зброю, літаки і з Європи також…Тому це нормальне явище, — зазначив Золтан Ленд’єл.
Втім, думки мукачівців з цього приводу розділяються. Мукачівці, особливо старше покоління, нагадують, що Обеліск слави – це не просто пам’ятник, а ще й місто реального заховання закарпатців, які полягли під час Другої світової війни.

У соціальних мережах з цього приводу – справжні дебати.

Не надо путать коммунистическую символику с символикой государственной! Вот где «собака порылась»….Ці люди загинули за свою державу (з її символікою) тому похабити меморіали — це спроба переписати історію і просто вкрасти у загиблих їх Батьківщину..А для Закарпаття — це взагалі вдвічі аморально ,бо без цих полеглих героїв — воно ніколи ввійшло би у склад України……Так що люби чи не любиш ти історію, — дискредитувати ідеї майдану та революції Гідності у такий спосіб — просто злочинно! – написав Олександр Мартинець

Повний дебелізм. Закон ще не вступив в дію, а «Іван вже поклони б’є». Так і чоло можна розбити. Як не парадоксально, але радянську символіку знищують радянськими методами. «Совок» живе і ще довго буде жити. На жаль, — зазначив Степан Сікора.

Давно пора! Нарешті ми рухаємося в перед і маємо любити Україну і оточувати себе українською символікою))), — зазначила Оксана Ремінець.

Треба з усіма почестями перенести могили з центру міста, і разом з цим пам’ятником теж. У парк до вічного вогню, чи на військовий цвинтар. Мертвим там спочиватиметься легше, — пише Олекса Лівінський


Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...