Пам’ятка для демобілізованих краян

квітня 24 / 2015
Пам’ятка для демобілізованих краян

Основна проблема, з якою стикаються військові після демобілізації, – це пошук роботи.

Чоловікам, що повернулись з зони АТО, рекомендується найперше звертатись до державної служби зайнятості, де можна не тільки знайти роботу, але й пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

За інформацією Хустського міськрайонного центру зайнятості, для реєстрації в службі зайнятості подаються:

• паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України);
• облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
• трудова книжка (за наявності), цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості;
• документи про освіту (за наявності);
• військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік у військкоматі відповідно до законодавства.


Реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

На підставі абз.1 п.1 ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон) право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше, ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону застрахованим особам, зазначеним у п.1 ст. 22, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньоденного грошового забезпечення, визначеного відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу та обчислюється у відсотках:

• до 2 років – 50 відсотків;
• від 2 до 6 років – 55 відсотків;
• від 6 до 10 років – 60 відсотків;
• понад 10 років – 70 відсотків.


Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

• перші 90 календарних днів – 100 відсотків;
• протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;
• у подальшому – 70 відсотків.


Допомога по безробіттю з урахуванням страхового стажу (за п.1,3,4,5 ст.22, п.1 ст.23 Закону) військовослужбовцю призначається на підставі особистої заяви безробітного, довідки (довідок) про виплачене грошове забезпечення, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору, за пред’явленням, у разі наявності, свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Довідка про грошове забезпечення військовослужбовця видається військовим комісаріатом, де особа перебуває на обліку або військовою частиною, де особа проходила службу.

Відповідно до п.2 ст.22 Закону застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі (за станом на сьогодні – 544 грн. за повний місяць).

Якщо Ви офіційно працювали на роботі або проходили військову службу (крім строкової служби) та якщо служба зайнятості не може Вас працевлаштувати протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, то Ви можете отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Така допомога не виплачується особам, які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Більш детальну інформацію Вам нададуть спеціалісти служби зайнятості. Бажаючим започаткувати власну справу надаються профорієнтаційні послуги та послуги з професійного навчання основам підприємницької діяльності.

Якщо Ваша професія неактуальна на ринку праці, Ви зможете:

• пройти професійну перепідготовку за робітничими професіями (від 3 до 10 місяців)
• здійснити підвищення кваліфікації як робітника чи спеціаліста, а також пройти стажування на виробництві
• підвищити свій кваліфікаційний розряд


Під час навчання Ви маєте право:

• на виплату допомоги з безробіття
• на компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку або проживання у гуртожитку, якщо професійне навчання організоване не за місцем Вашого проживання або перебування.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар