На Закарпатті намагаються розвести в природніх умовах диких котів

квітня 18 / 2015
На Закарпатті намагаються розвести в природніх умовах диких котів


Пару лісових кішок, які потрапили в браконьєрські капкани, вилікували ветеринари центру реабілітації на Прикарпатті. Ці рідкісні тварини занесені до Червоної Книги. В Україні їх залишилося не більше чотирьох сотень. На перший погляд тварина - вгодований домашній пухнастик. Те, що це дикий лісовий кіт, видає хіба що його хвіст з кількома чорними смужками.
Та й звичного «няв» від нього не почуєш.
«Тварина неймовірної сили, незважаючи на маленький розмір. Розумне, швидке. Озброєне гострими, міцними зубами і кігтями, за допомогою яких воно ловить птахів навіть на льоту », - розповідає Володимир Бучко, заступник керівника Галицького національного природного парку.
Весь свій норов лісові коти показали, коли працівники парку намагалися виловити їх з вольєру, щоб випустити на волю. Їх привезли в галицький Центр реабілітації поранених. Самця у високогірних нетрях підібрали лісники.
Самку на Закарпатті у браконьєрів за ціною теляти викупили добрі люди.
«Він попався в браконьєрський капкан, покладений, очевидно, на лісову куницю. А вона в браконьєрську петлю, покладену також на куницю або лисицю », - додав Бучко.
Місцевий лікар-ветеринар Ірина Лисюк розповідає, що в одного з диких котів була пошкоджена лапа. «Це була проблема, довелося попрацювати, адже гіпс або шунт не поставиш. Але лапка зажила у хлопчика. У дівчинки була здавлена ​​шийка. Була навіть проблема з ковтанням. Відновилося абсолютно все », - розповідає жінка.
Лісові кіт і кішка серед людей прожили два місяці, але кличок вони так і не отримали. Адже є прикмета - імена прив'язують до місця, а ці лісові коти повинні піти від людей в дику природу. Тому що в неволі, кажуть працівники парку, ці рідкісні тварини, занесені в Червоні Книги Європи та України, не розмножуються.
«Дикого кота - я в парку працюю 30 років - я бачу вперше. Медведя бачив, кота - ні », - сказав Олександр Киселюк, заступник керівника Карпатського національного природного парку.

Галицькі ветеринари з рук в руки передали своїх уже здорових пухнастих пацієнтів працівникам Карпатського Національного парку. Вони відразу повезли тварин в гори, де і випустили на волю. Тепер люди сподіваються, що у диких котів незабаром з'явиться своє потомство. Перших кошенят лісники сподіваються побачити вже наступної весни.
Чисельність диких кішок можна оцінити в 400-500 особин, більшість врахованих тварин при цьому припадає на Закарпатську область.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...