В Ужгороді відкрили виставку Великодніх крашанок (ВІДЕО)

квітня 05 / 2015
В Ужгороді відкрили виставку Великодніх крашанок (ВІДЕО)


Понад 30 писанкарів представляли найрізноманітніші технології виготовлення пасхальних яєць. Найбільше присутніх вразила 27 кілограмова шоколадна писанка.

Пані Жанна близько 5 років займається писанкарством. Жінка каже, сама зацікавилася виготовленням крашанок. Виставити свої робити у музеї наважилася вперше.П. Жанна виготовляє писанки із воску. А от надихають майстриню саме українські звичаї.Хоч п. Світлана також представляє свої крашанки уперше, але вже понад 3 роки проводить майстер-класи з їх виготовлення. Майстриня працює у нелегкому напрямі – Рішельє, а це вирізання на яєчній шкарлупі.
Тому свій дебют вважає знаковим.Родзинкою ужгородської виставки стала 27 кілограмова шоколадна писанка, виготовлена місцевим кондитером Валентином Штефаньо.За словами організаторів, у виставці крашанок взяли участь чимало майстрів, які представляли різні технології виготовлення. До слова, мистецтвознавець Роман Пилип наголошує, що на виставці є також витвори із приватних колекцій. Подивитися, як на Закарпатті розмальовують писанки, прийшли і гості з Києва – бабуся з онукою.На порозі світле свято Великодня. Саме тому 7 квітня у Мукачеві та 9-го в ужгородському музеї архітектури та побуту майстри писанкарства проведуть майстер-класи з виготовлення крашанок.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...