Кондитери Закарпаття готують шоколадні яйця

квітня 05 / 2015
Кондитери Закарпаття готують шоколадні яйця


Тож українці східного обряду активно розпочинають готуватися до Пасхи. На Закарпатті проходить незвичне, хоча й неоголошене перед-великоднє змагання - хто зробить найбільше шоколадне яйце. Тамтешні кондитери вже збилися з ніг, аби випередити одине одного.

Ось ця писанка у Мукачевому важить двадцять два кілограми справжнього чорного і білого шоколаду. Великоднє яйце в українському стилі з традиційним петриківським розписом. Розмальовували самі кондитери, а не професійні художники. Фарбами слугували харчові барвники, тому усе яйце - цілком їстівне.

"Ми проявили свої таланти, це вперше, хочеться щоб радували усіх оточуючих. Захотілося підтримати давні традиції до Дня Великодня", - говорить Людмила Дубіш кондитер Мукачевого.

А ось один із кондитерів вирішив зробити Великоднє яйце у сучасному авангардному стилі. Він прикрасив величезну шоколадну писанку маленькими шоколадними яйцями, вкритими золотом.

"Це сусальне золото, його їсти можна. Десь тридцять кілограм шоколаду пішло і три дні роботи", - говорить Валентин Штефаньо, кондитер Ужгорода.

Шоколадні яйця майстри виставляють у місцевих кафе. Особливо величезні писанки "до смаку" маленьким відвідувачам.

"Дуже гарно і це весело просто навіть розглядати це яйце. Відразу нагадує про свято і воно справді створює святкову атмосферу".

"Мені воно дуже сподобалося, я такого яйця ще ніколи не бачила".

Щоправда, місцевими пам'ятками солодкі писанки стали не надовго, до кінця Великодніх свят. Потому їх розділять на дрібніші шматки і з'їдять.

[media=https://podrobnosti.ua/media/videos/2015/4/5/novosti-za-2015-04-05-0930_97cafe0d9ceffe43c93f4d7177bccf42.mp4]
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...