Навесні тячівські юнаки підуть на строкову службу

березня 30 / 2015
Навесні тячівські юнаки підуть на строкову службу


Згідно з Указом Президента України, у квітні-травні 2015 року відбудеться черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань.
Саме це стало темою нашої розмови з т.в.о. Тячівського райвіськкома майором Ігорем ТИЩУКОМ, який проінформував про особливості цьогорічної призовної кампанії «Весна-2015».

- Ігоре Михайловичу! Створені для призову комісії запрацюють з 1 квітня. І, наскільки відомо, працюватимуть два місяці. Як готуєтеся до цього?

- Наразі у військкоматі працюють медичні комісії з питань визначення стану здоров’я призовників, проведення їх професійно-психологічного вивчення.

Наші працівники взяли участь у занятті щодо організації та проведення чергового призову на строкову військову службу весною 2015 року, що відбулося на базі Закарпатського обласного військового комісаріату.

Зважаючи на значне збільшення чисельності українського війська, процес призову громадян на строкову військову службу буде організований чітко та якісно. Ми впевнені, що місцева та державна влада надаватиме максимальну підтримку.

Скажіть, будь ласка, яка кількість юнаків Тячівщини піде до війська?

– Планове завдання щодо призову на строкову військову службу для Тячівського РВК встановлено Закарпатським ОВК – близько 100 призовників. Призов буде здійснюватися до військових частин Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

Відтак, призов нових строковиків дозволить, нарешті, демобілізувати юнаків, які були призвані на строкову військову службу восени 2013 року.

Відповідно до змін у законодавстві України та Указу Президента України, на строкову військову службу, призову підлягатимуть особи віком від 20 до 27 років. Нагадаємо, що раніше призовний вік починався з 18 років і закінчувався у 25. Зважаючи на те, що Закон не має зворотної дії, ті хто подолав 25-річний віковий бар’єр можуть відслужити строкову військову службу. Підкреслюємо, що цим громадянам необхідно з’явитись у військовий комісаріат за місцем проживання та написати заяви про відновлення їх на військовому обліку як призовників.

Багатьох цікавить запитання,чи воюватимуть строковики в зоні АТО?

– Хочу наголосити, що солдати-строковики не будуть у жодному разі проходити службу в АТО. Вони займатимуться, здебільшого, забезпеченням життєдіяльності підрозділів у пунктах постійної дислокації військових частин.

Чи вдасться комусь уникнути призову?

– Ухилитися від призову на строкову військову службу не вдасться. Переглянуто склад лікарських комісій, здійснюється жорсткий антикорупційний контроль працівниками військкомату та правоохоронних органів. До того ж, розширено перелік осіб, з яких знімається обмеження щодо призову. Зокрема, за станом здоров’я. «Липові» довідки про хворобу не братимуть до уваги, адже непридатними до служби вважатимуться лише ті, хто має хронічні захворювання, підтверджені медичними висновками та експертизами за весь час захворювання. Також підлягатимуть призову депутати районних та селищних рад. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окремо звертаємо увагу на тих, хто здійснює опіку, адже почастішали випадки спекуляцій та введення військкоматів в оману щодо цього питання. Законами України чітко визначені випадки, коли опікунство надає право на відтермінування від призову до війська.

Але якщо призовник принесе відповідну довідку про опікунство над людиною похилого віку?

– Будемо детально перевіряти. Не буде такого, що людина приносить довідку про опікунство над якоюсь старенькою з далекої рідні, у якої є власні діти і купа онуків. Така людина однозначно буде служити!

Але ж, на жаль, є чимало юнаків, непридатних через хворобливий стан до служби у війську?

– Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров’я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Скажіть, будь ласка, чи різняться терміни служби, і які вони? Розкажіть детальніше.

– Так, визначені терміни служби. Для чоловіків із вищою освітою це 12 місяців. Усі решта служитимуть 1,5 роки. На даний час розглядається територіальний принцип комплектування військових частин. Тобто, мешканці Тячівщини далі Західної України не служитимуть.

Причому, усі призовники користуватимуться соціальними гарантіями та пільгами у відповідності до Законів України. Зокрема, тим особам, хто вже працював, адже вік потенційних призовників збільшився, має гарантовано зберегтися місце праці, незважаючи на форму власності підприємства.

До того ж, держава бере на себе зобов’язання з повного забезпечення строковиків – обмундируванням, харчуванням. Отримуватимуть строковики й заробітну платню – майже 400 гривень щомісяця.

А що буде з тими молодими хлопцями, хто зараз, добровольцем, пішов у зону АТО?

– Молоді українці, які не служили строкову, але воюють зараз на сході у складі загонів «Правого сектору» і підлягають призову, мають надати у військовий комісаріат за місцем проживання витяг з наказу командира підрозділу, завірений підписом та печаткою. В такому випадку рішення буде приймати обласна призовна комісія.

Інтерв’ю вела Ольга Волошин
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...