З 5 квітня рибалити заборонено – починається нерест

березня 25 / 2015
З 5 квітня рибалити заборонено – починається нерест


Під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Михайла Рівіса в Ужгороді відбулася нарада з питань охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в краї.
Участь у заході взяли керівники департаменту екології та природних ресурсів, державної екологічної інспекції, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, а також представники управління лісового та мисливського господарства та правоохоронних органів.
Начальник управління Закарпаттярибоохорони Едуард Черногор поінформував, що проходження нересту в області триватиме з 5 квітня по 25 травня. В цей період, згідно з наказом керівника управління, на території краю встановлюється весняна заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів, охорона середовища їх існування. Наголошено, що протягом весняного нересту заборонено забір піщано-гравійної суміші та річкового каміння, трелювання лісу гірськими потічками, миття автотранспорту у водоймах тощо. Рибалки зможуть зайнятися своїм хобі у спеціально відведених ділянках рибогосподарських водойм, де дозволене любительське рибальство з берега однією вудкою.
З метою забезпечення сприятливих умов для нересту риби, а також середовища її існування, обговорено та погоджено спільний план дій із природоохоронними та правоохоронними органами. Протягом квітня-травня спеціалісти Держекоінспекції спільно з працівниками Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Закарпатській області, УМВС України в Закарпатській області та громадськості здійснюватимуть заходи державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у водоймах Закарпатської області.
Завершуючи нараду, Михайло Рівіс зазначив: «Лише спільно ми зможемо більш ефективно виявляти факти незаконного збуту риби та посилити боротьбу з браконьєрством. Прошу дотримуватися плану дій охорони біоресурсів та боротьби з порушниками правил рибальства на водоймах області, який сьогодні узгоджено, не словом, а конкретними справами», - наголосив заступник голови ОДА.
Прес-служба Закарпатської ОДА.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар