Держзакупівлі провалені– сотні тисяч дітей залишились без медикаментів

березня 24 / 2015
Держзакупівлі провалені– сотні тисяч дітей залишились без медикаментів


Про це повідомили сьогодні, 24 березня, в Ужгороді в ході проведення прес-конференції в обласному центрі здоров'я, присвяченій Міжнародному дню боротьби з туберкульозом.

Так, за інформацією обласного дитячого фтизіатра Катерини Дебрецені, зараз в області практично вичерпані запаси вакцини БЦЖ, яка є одним з найважливіших профілактичних засобів у боротьбі з епідемією туберкульозу, яка зараз зафіксована у всій країні.
«Ситуацію з туберкульозом серед дітей прийнято вважати індикатором, який може показати ситуацію з туберкульозом на майбутнє. минулий рік ми завершили досить успішно, однак зараз у нас закінчується вакцина БЦЖ, яка є основною в боротьбі з туберкульозом. Альтернативи цій вакцині немає », - заявила Дебрецені.
За словами обласного фтизіатра, ця проблема виникла через провалених державних закупівель.
«Це препарат, який закуповується виключно за державні кошти і цей процес регламентується законом. Зараз запаси вакцини в області практично вичерпані і коли ця проблема вирішиться, незрозуміло. Ми звернулися до Міністерства з відповідним проханням », - пояснила лікар.
Епідемія туберкульозу в Закарпатті почалася в 2001 році, коли на 100 000 населення почали фіксувати 54 випадки захворювання на туберкульоз. На сьогодні Закарпатська область знаходиться в стадії епідеміологічної стабілізації туберкульозу. За останні кілька років рівень захворюваності на туберкульоз дещо нижче середнього по Україні та складає 58,3 випадки на 100 000 населення у 2014 році (2012 рік - 58,2 випадки, 2013 рік - 57,2 випадки).
Ситуація із захворюваністю серед дітей також є відносно стабільною. Рівень захворюваності майже вдвічі нижче середнього по Україні. Показник захворюваності на туберкульоз серед дітей в області за 2014 дещо знизився порівняно з 2013 роком і склав 4,5 випадку на 100 000 населення (у 2013 році - 4,6 випадку).
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар