Закарпатським "автоіноземцям" не бажають продовжити строки перебування в Україні

березня 19 / 2015
Закарпатським "автоіноземцям" не бажають продовжити строки перебування в Україні

“Самопоміч” здивувала. Нардепи від цієї політичної сили під час засідання Комітету з питань транспорту відмовилися голосувати за законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України», яким мали бути переглянуті строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту. В результаті не вистачило двох голосів.

Для закарпатців машини на іноземних номерах — реальна можливість мати транпортний засіб за адекватну ціну. Однак необхідність перетинати державний кордон один раз на 5 (в деяких випадках — 10) днів створює ряд незручностей. Як-от навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску, погіршення екологічної ситуації у зв’язку із великою кількістю автомобілів на одній невеликій території, сприяння хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділів МВС, створення суттєвих перешкод для розвитку бізнесу в Україні тощо. Законопроект передбачає збільшення норми щодо строку транзитних перевезень строком 30 діб.
Але нардепи від “Самопомочі” вчинили не так, як заявляли раніше. Хоча менше місяця тому, 25 лютого, представник місцевої організації презенував ініціативу «Доступний автомобіль з-за кордону». «Ми ініціюємо зменшення розмитнення (ставок акцизного збору, мита, ПДВ) автомобілів з іноземною реєстрацією через прийняття відповідного законопроекту ВР. Цим вирішуємо кілька питань: 1. бюджет України може поповнитися через розмитнення вже нині існуючих сотень тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією на Україні при умові адекватного розміру розмитнення 2. Зменшуємо черги з транзитних автомобілів, котрі щоп’ять днів їздять на кордон на “пересічку” 3. Відповідно зменшуємо масштаби корупції на митницях з боку митників та прикордонників, котрі за кожну пересічку просять винагороду», — сказав тоді активіст. Але тепер, виходить, нардепи від цієї полтичної сили “завалили” проект Закону.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар