Лікарі в Ужгороді не знають, коли з’являться вакцини

березня 02 / 2015
Лікарі в Ужгороді не знають, коли з’являться вакцини

Однієї з найважливіших в житті маленької людини вакцини БЦЖ, що робиться в перші дні життя, в ужгородському пологовому будинку немає більше шести місяців. Більше того – лікарі і близько не мають поняття, коли вона знову з’явиться.

Якщо не зробити немовляті щеплення проти туберкульозу в перші два місяці життя, дитина стає вразливою до цієї хвороби та потребує введення проби Манту щомісяця. В ідеальному випадку БЦЖ роблять ще в пологовому будинку, бо одразу після виписки звідти дитина може підхопити туберкульоз.
Але в Ужгороді, як і у всій країні, з цим проблеми. «Холодильник для БЦЖ порожній і вже давно. Остання вакцина була використана 8 серпня 2014 року, - коментує завідуючий неонатологічним відділенням ужгородського пологового будинку Йосип Бутір. - Поки що навіть натяків нема коли вона з’явиться. Батьки дзвонять щоденно. Питаються, як можна купити. Ми пояснюємо, що ніяк. Деякі навіть готові за кордон їхати, аби зробити».
У аптеках вакцину БЦЖ купити неможливо – її постачають тільки в медичні заклади. Тобто постачали раніше. Без щеплення від серпня з пологового виписали біля двох тисяч дітей. А це означає, що невдовзі в області може спалахнути епідемія туберкульозу.
Разом з тим, за словами медиків, для старших дітей трохи вакцин є. У дитячій лікарні ще залишився невеликий запас щеплень інфанриксу, гемофільних та комплексних вакцин – кір, свинка, краснуха. Загалом, в наявності біля 13 відсотків від потрібного обсягу. Але область сама собі з цією проблемою ради дати не може, адже за українським законодавством закупка може відбуватись виключно за кошт держбюджету.
«З тих, які є обов’язкові – на жаль, закупка їх за кошти обласного бюджету вважається порушенням бюджетних норм. Поки що ми працюємо на залишках минулого року. Але цих залишків мізер», - зізнається заступник начальника управління охорони здоров’я Закарпаття Тетяна Міцьо.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...