УжНУ обмінюватиметься студентами і викладачами з одним із найбільших університетів Румунії

лютого 08 / 2015
УжНУ обмінюватиметься студентами і викладачами з одним із найбільших університетів Румунії


УжНУ співпрацюватиме з Університетом ім. Бабеша-Бойяї у м. Клуж-Напока – одним із найбільших державних вищих навчальних закладів Румунії. Відповідної домовленості досягли ректори Володимир Смоланка та Іоан-Аурел Поп під час візиту очільника ужгородського о вишу до Румунії.
Близько 50 тисяч студентів Університету ім. Бабеша-Бойяї (діє 21 факультет) можуть вільно обирати мову навчання, зокрема – англійську, угорську, німецьку. Це особливо цікаво для УжНУ, адже й ужгородські викладачі, які володіють цими мовами, зможуть поїхати за програмою обміну до Румунії і навпаки.

Під час візиту до вишу Клуж-Напоки Володимир Смоланка зустрівся з ректором проф. Іоаном-Аурелом Попом, проректорами та студентами, що навчаються на факультеті української філології.

Як розповів ректор УжНУ Володимир Смоланка, у ході зустрічі з румунським колегою було домовлено про підписання меморандуму, й партнери відразу надіслали свої пропозиції за конкретними напрямками та ідеями. Вони стосуються насамперед наукової співпраці та контактів у галузі академічної мобільності.

За словами Володимира Смоланки, румунські партнери висловили цікаву ініціативу, що буде реалізована вже цього навчального року. Йдеться про створення літньої школи з української та російської мов на базі УжНУ для румунських студентів.

Крім того, домовленість стосується цілого ряду інших проектів. Наприклад, обмін викладачами протягом семестру або року, що актуально для кафедри української філології у Румунії та низки підрозділів УжНУ. Майже 8 тисяч студентів навчаються у Клуж-Напоці угорською мовою. Є також і німецькомовні викладачі та студенти. Тож для УжНУ відкриваються нові цікаві можливості.

Уже готовий до підписання проект угоди щодо налагодження мобільності студентів та викладачів у рамках програми Erasmus+.

Традиційно йтиметься і про обмін можливостями для публікації наукових статей у галузі математики, інформатики, фізики, географії, біології та гуманітарних наук, проведення спільних досліджень у різних сферах, співучасть в організації конференцій, участь у наявних або ж розробка нових магістерських програм (англомовні програми), спільне керівництво підготовкою докторів, спільні докторські програми.

На сьогодні УжНУ активно співпрацює з 86-ма закордонними партнерами. 2014 року укладено 16 міжнародних договорів, повідомляється на оіційному сайті університету.
Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...