Голова обради зустрівся з новим єпископом УПЦ-КП на Закарпатті

лютого 06 / 2015
Голова обради зустрівся з новим єпископом УПЦ-КП на Закарпатті
Голова обласної ради Володимир Чубірко зустрівся з митрополитом Львівським УПЦ-КП Димитрієм та з новим єпископом Ужгородським та Закарпатським УПЦ-КП Варсонофієм.
Митрополит Димитрій повідомив, що 25 січня цього року у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Варсонофія на єпископа Ужгородського і Закарпатського та представив єпископа голові облради.

«В нашій церкві виникли в області труднощі і ми оперативно на них відреагували. Ми повинні робити все можливе для збереження миру та спокою . Нині на Закарпатті новий єпископ і просимо сприяння», – звернувся до керівника ради митрополит Димитрій.

Володимир Чубірко зазначив, що влада області веде активний діалог з усіма церковними громадами краю. «В нас створена Рада Церков, ми часто зустрічаємося з святими отцями, знаємо про проблеми громад, які вони представляють, намагаємося їм допомагати. Головне для нас – міжконфесійний спокій, і Закарпаття за цим показником стало взірцем для інших регіонів України», – зазначив керівник ради.

Володимир Чубірко закликав представників УПЦ-КП об’єднувати вірян та священиків, щоби йти до людей з миром, об’єднувати громади в цей складний час, який переживає Україна. Також просив нового єпископа активізувати виховну роботу з підростаючим поколінням.

Єпископ Варсонофій насамперед подякував за щирий прийом, і зауважив, що в краї проводитиме «політику відкритих обіймів». «Так як був секретарем Синодального Управління у справах молоді планую організовувати на Закарпатті молодіжні табори, в який вивчатимемо Слово Боже. Бо молодь – це майбутнє нації», – зазначив єпископ. Також єпископ повідомив, що планує створити благодійний фонд, який опікуватиметься дітьми, які залишилися без батьківського піклування.

Довідково: Ієромонах Варсонофій (в миру Руднік Володимир Миколайович) народився 20 липня 1984 року в м. Почаїв, Тернопільської області в сім’ї службовців. У 2001 році закінчив навчання в Почаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В цьому ж році поступив навчатись в Чернівецький Православний Богословський Інститут, який закінчив у 2005 році, отримавши науковий ступінь “бакалавр” за спеціальністю педагог-богослов. У 2006 році балотувався кандидатом в депутати до Почаївської міської ради, та отримавши мандат після виборів, був обраний секретарем Почаївської міської ради V скликання.

В цьому ж році поступив на навчання у Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який закінчив у 2012 році, отримавши повну вищу освіту та диплом спеціаліста з відзнакою за фахом – економіст, управлінець.

У 2012 році поступив на навчання в магістратуру Львівської Православної Богословської Академії, яку закінчив у 2014 році, захистивши магістерську роботу на тему: “Духовно-лицарські чернечі ордени XІ – XІV ст.” з оцінкою “відмінно”.

25 червня 2014 року Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета (Указ № 14 від 25.06.2014 р.) призначений секретарем Синодального Управління у справах молоді Української Православної Церкви Київського Патріархату.

24 січня 2015 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал засідання №2) обраний на єпископа Ужгородського і Закарпатського.

Прес-служба облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...