Місія "Чорний тюльпан" повідомляє про загиблих закарпатців у зоні АТО

лютого 02 / 2015
Місія "Чорний тюльпан" повідомляє про загиблих закарпатців у зоні АТО

Волонтери-пошуковці гуманітарної місії «Чорний тюльпан» не можуть вивезти із зони проведення АТО тіла загиблих військовослужбовців через проблеми із транспортом. Серед полеглих є і закарпатці із 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.

Про це повідомив керівник ГО “Пошук-Захід» Олександр Русин.
За його словами, серед загиблих, тіла яких відшукали волонтери місії «Чорний тюльпан» є і багато закарпатців Однак, вивезти їх із зони АТО не можуть: є серйозні проблеми із транспортом. «Родичі постійно дзвонять. А вивезти хлопців не можемо: бусів нема», – каже Олександр Русиню.
Починаючи з минулого понеділка, учасники гуманітарної місії вивезли із зони бойових дій 46 тіл українських військовослужбовців. Як повідомляють волонтери, всі тіла передаються органам судово-медичної експертизи для подальшої ідентифікації.
«У тих місцях, де ми працюємо, (зокрема, це райони Дебальцеве, Вуглегірська, Попасній, Пєсков) обстановка вкрай напружена. Постійно лунають залпи, проходять обстріли. В цілому, за станом на сьогоднішній день, ми евакуювали тіла 46 хлопців. Є представники Нацгвардії, батальйону «Донбас», Житомирській 95-ї аеромобільної бригади, 128-й Закарпатської окремої гірсько-піхотної бригади», - розповів завідувач сектором польового пошуку ВГО «Союз« Народна Пам'ять »Ігор Слюсар, що знаходиться в зоні АТО.
У зв'язку із загостренням ситуації в зоні проведення АТО волонтери місії «Чорний Тюльпан» змушені надавати допомогу з евакуації тіл українських військовослужбовців, які загинули під час збройного конфлікту.
Крім того, місія «Чорний Тюльпан» з недавнього часу розділилася на дві групи, які працюють в різних регіонах зони АТО. Це допоможе сконцентруватися безпосередньо на польових роботах з пошуку тіл безвісти зниклих.
Нагадаємо, місія «Чорний Тюлпан» проходить в зоні АТО. Її мета - пошук і евакуація тіл військовослужбовців, які загинули під час збройного конфлікту на сході країни. Місія стартувала на початку вересня 2014 року по ініціативі проекту цивільно-військового співробітництва Міністерства оборони України, Національного військово-історичного музею України із залученням членів ВГО «Союз« Народна Пам'ять ». Раніше з початку місії волонтерам вдалося виявити і евакуювати тіла і останки 192-х безвісти зниклих.
У ході місії, як ми повідомляли, постійно виникають проблеми, зокрема, транспортного характеру. Наразі момент «Чорний Тюльпан» гостро потребує трьох-чотирьох мікроавтобусах як для перевезення учасників місії, так і для транспортування тіл.
Закарпатці теж працювали на Сході України. Над пошуком загиблих працюють волонтери з різних регіонів України, постійно йдуть ротації. Більше тижня волонтери вже не витримують умов морально, – розповідав після повернення із зони АТО Олександр Русин. Зараз «Пошук-Захід» займається збором коштів для продовження роботи місії.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...