В Берегові вирішили, які податки будуть сплачувати за нерухомість

січня 29 / 2015
В Берегові вирішили, які податки будуть сплачувати за нерухомість

Сьогодні відбулося пленарне засідання позачергової 39 сесії Берегівської міської ради, порядок денний якого складався з п’яти питань.

Засідання розпочалося вшануванням хвилиною мовчання пам'ять невинно загиблих під час обстрілів терористами селища під Волновахою і Маріуполя.
Після нагоду представитися депутатському корпусу мали новий прокурор Берегівщини Владислав Братюк, Петро Дудаш – в.о начальника Берегівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області, перший заступник начальника Берегівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області. З недавніх пір в.о. начальника СБУ Берегівщини призначено Василя Рубіша.

Далі Андрій Фечора інформував «Про встановлення на території міста Берегове податку на майно». Депутати схвалили цей проект, таким чином берегівчани платитимуть мінімальні ставки за житлову та нежитлову нерухомість, а саме:

за житлову площу для фізичних осіб, що перевищує 80 кв.метрів за квартиру та 160 кв.метрів за будинок – 0,1% від мінімальної зарплати за кожен додатковий квадратний метр за рік.

Від цих податків звільняються господарські присадибні будівлі – допоміжні нежитлові приміщення: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо, які перебувають у власності фізичних осіб, релігійні організації міста, які зареєстровані.

Також звільняються від оподаткування житлової нерухомості інваліди І та ІІ групи, фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники бойових дій в Афганістані, учасники АТО та одинокі пенсіонери.

Ставки податків для об’єктів нежитлової нерухомості готельних будівель, що перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб запропонували такі:

будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку – 0,3% від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування;

будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей – 1% від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування;

будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування – 0,3 % від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування;

для автозаправних станцій – 1% від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування;

для будівель для публічних виступів – 1% від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування;

неприбуткові організації, заклади освіти (такий у Берегові є один – Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці, II) – не буде оподатковуватися;

за інші будівлі, що перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб потрібно буде платити 0,3% від мінімальної зарплати за 1 кв. метр бази оподаткування.

У цих випадках ніяких мінімумів площі, які не оподатковуються немає, тобто їх власники заплатять податок за кожен квадратний метр власності.

Зауважую, бюджетні установи, зокрема, будівлі місцевих самоврядувань, дитячих садків та навчальних установ, лікарень не підлягають оподаткуванню.

На засіданні депутати встановили 5% акцизний податок від реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Народні обранці затвердили «Програму призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на 2015 рік» та схвалили програми підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей – мешканців Берегова на 2015 рік.

Ольга Андришин інформувала про внесення змін до рішення «Про міський бюджет на 2015 рік». Начальник фінансового управління повідомила, що виділять кошти на харчування всіх учнів 1-4 класів за рахунок здійснення заходів по економії енергоресурсів.

Новини Закарпаття
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар