В Ужгороді презентували "Вибрані твори" Михайла Томчанія (ФОТО)

січня 29 / 2015
Новини -> СОЦІУМ
В Ужгороді презентували "Вибрані твори" Михайла Томчанія (ФОТО)

У середу, 28 січня, у прес-центрі обласної державної адміністрації відбулася презентація книги „Вибрані твори” відомого українського прозаїка, перекладача, автора понад трьох десятків видань, закарпатського письменника Михайла Томчанія.
До книги, виданої видавництвом „TIMPANI” за сприяння обласної державної адміністрації у рамках програми, що передбачає підтримку видань закарпатських авторів, увійшли 25 оповідань Михайла Томчанія та два романи – „Жменяки” і „Тихе містечко”.
Заступник начальника управління Василь Комарницький зазначив, що у 2015 році виповнюється 10 років Програмі підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню. За цей час видано близько півтори сотні книг. Немало видань, які вийшли за цією Програмою, отримали дипломи на міжнародних книжкових виставках.
Під час презентації було представлено стенди з книгами, які видано протягом цього часу і передано у бібліотеки нашого краю.
Про роботу над книгою розповіли нащадки автора та упорядники книги - донька Габріела Щока (Томчаній) та син Михайло Томчаній, який виконав графічні роботи, використані в оформленні книги; редактор книги, літературознавець Дмитро Федака; автор передмови, кандидат філологічних наук, доцент, викладач кафедри української літератури Ужгородського національного університету Олександра Ігнатович; художній оформлювач Микола Дем’ян, директор видавництва „TIMPANI” Ярослав Федишин.
В Ужгороді презентували "Вибрані твори" Михайла Томчанія (ФОТО)

Спогадами про відомого майстра слова поділилися голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, фольклорист, доцент УжНУ, автор наукових розвідок про творчість прозаїка Іван Сенько, лауреат літературних премій, письменник Дмитро Кешеля.
Завідувач кафедри української літератури УжНУ, професор Валентина Барчан наголосила на значенні вивчення творчості Михайла Томчанія у формуванні національно свідомої і високоморальної особистості.
У всіх виступах прозвучало переконання, що незважаючи на нелегкі часи, які переживає наша держава, закарпатська література повинна розвиватися, і культивуватися в суспільстві повинні насамперед людські цінності, такі, якими пронизана творчість Михайла Томчанія.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Категорія : Суспільство


загрузка...


Залишити Коментар