Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко прийняв участь в засіданні консультативної ради з питань місцевого самоврядування

січня 26 / 2015
Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко прийняв участь в засіданні консультативної ради з питань місцевого самоврядування
Сьогодні в стінах Верховної Ради України відбулося засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування, участь в якому взяв й голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

В ході засідання голова Верховної Ради України Володимир Гройсман презентував основні тези реформи системи врядування у державі.
«Ключова реформа – реформа місцевого самоврядування. Я переконаний, що якщо ми не створимо належну систему управління державно, де основою є місцеве самоврядування, навряд чи вдасться здійснити секторальні реформи – і економічні, і гуманітарні», – заявив Голова Верховної Ради. Ця реформа, сказав він, передбачає субсидіарність, повсюдність місцевого самоврядування, фінансову самодостатність громад, підвищення їхньої спроможності, а також відповідальності органів місцевого самоврядування перед громадою і державою.

На нараді йшлося й про те, що потрібно прийняти перший пакет законодавчих актів щодо основи місцевого самоврядування, у тому числі, остаточно ухвалити прийнятий у першому читанні законопроект про добровільне об’єднання територіальних громад. До осені потрібно ухвалити та ввести в дію весь пакет законів щодо засад місцевого самоврядування.

«Ключова позиція – провести до осені конституційну реформу, принаймні у частині децентралізації влади», – зазначив В.Гройсман.
У першу чергу, сказав він, вона передбачає системні зміни на всіх рівнях державного управління і в усіх складових цієї системи, аби забезпечити «повноцінні рівні управління», «побудувати нову ефективну систему врядування, де основою є громада, район, область». Також В.Гройсман наголосив на важливості забезпечення якісного кадрового наповнення системи органів управління і впровадження нових, європейських стандартів їхньої роботи.

На нараді обговорили питання щодо змін до Податкового і Бюджетного кодексів, законопроекти, які потрібно прийняти, аби забезпечити зміцнення позицій місцевого самоврядування, а також спільно сформувати план законодавчої роботи у частині децентралізації.

За матеріалами прес-служби ВРУ
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар