Матірна держава приділяє особливу увагу співпраці з угорцями Закарпаття

січня 23 / 2015
Матірна держава приділяє особливу увагу співпраці з угорцями Закарпаття

«Для нас дуже важливо, щоб призов серед угорськомовного населення не становив більшу кількість осіб, ніж пропорція угорськомовного населення», - заявив сьогодні під час прес-конференції в Ужгороді Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Призов – одне з питань, яке бентежить Угорщину. Крім того, за словами міністра, сусідня країна переймається прийняттям мовного закону, «щоб тутешні угорці не потрапили у гіршу ситуацію, ніж з попереднім законом», - каже міністр.
Він також наголосив, що Угорщина виділяє 200 мільйонів форинтів на розвиток і реконструкцію освітніх, соціальних і медичних закладів Закарпаття.
Та додав: «Хочемо створити якомога більше переходів між нашими країнами, адже вони сприяють підтриманню тісніших зв’язків. Тому готові вкладати і у транспортну інфраструктуру».
«Уряд Угорщини приділяє особливу увагу співпраці із Закарпатською областю та особливо із угорськомовним населенням Закарпаття. Знаємо, що Україна перебуває у важкій ситуації, адже на Сході триває збройний конфлікт, а складна економічна ситуація означає значні проблеми для населення та уряду. Хочу підтвердити, що в інтересах уряду Угорщини – мати сильного сусіда, тому надамо усю необхідну допомогу для України. Стабільна і міцна Україна є і інтересом угорської спільноти, яка проживає на Закарпатті», - сказав Петер Сійярто.
Присутній на прес-конференції міністра народний депутат України, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович зауважив: «Ситуації на Сході України збройного вирішення немає. Конфлікт можливо вирішити лише мирним шляхом і ми повинні це зробити якнайшвидше. Без цього здійснити реформи і реалізувати європейську інтеграцію навряд чи вдасться».
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...