Берегово сильно потребує собачого притулку

січня 21 / 2015
Берегово сильно потребує  собачого притулку


Найпевніше, кожен берегівчанин бодай раз бідкався через велику кількість безпритульних собак, що невеликими зграями бігають містом. Проблема чотирилапих безхатьків настільки очевидна, що не погодитися з її наявністю і потребою нагального вирішення було в відвертою брехнею.

"Проведені у 2012 році, ще до початку АТО, соціологічні дослідження центром Соціальні індикатори свідчать, що безпритульні собаки стали однією з головних проблем городян в Україні. Перше місце бродячі тварини «завоювали» через страх містян за своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. Адже, наприклад, в періоди парування собаки збираються у зграйки та часто поводяться вкрай агресивно щодо перехожих. Як свідчить статистика, у травматологічне відділення Берегівської ЦРЛ минулого року через укуси бродячих собак звернулися 53 громадян. Небезпеку рана, завдана твариною, становить і через імовірність зараження сказом", - пише Beregszasznews.

У Берегові, де вже фактично існує платформа для нормального функціонування притулку для бездомних тварин на базі ГО «Берегівське товариство захисту тварин», облаштовані 20 вольєрів.

Однак для запуску цього надважливого проекту бракує бюджетних коштів, як, наприклад, торік. Цьогоріч міський голова пропонує виділити на притулок 140 тисяч гривень. Парадоксально, але не всі депутати Берегівської міської ради це підтримують, вважаючи проблему бездомних тварин другорядною для міста… Ці кошти зокрема потрібні й для забезпечення гідної оплати праці людей, котрі обслуговуватимуть тварин: від їх гуманного вилову й до надання медичної допомоги.

До речі, бажаючі працювати у притулку (ветеринари, люди для відлову тварин) можуть звертатися у міську раду. Головні вимоги – професіоналізм та любов до тварин. Алгоритм такий: гуманний відлов собаки – транспортування у притулок – огляд у ветеринара – стерилізація здорової тварини. Далі, якщо собаці не знайдено власника, його відпускатимуть. За обставин, коли тварина буде хворою і становитиме небезпеку, її піддаватимуть евтаназії. Планується, що нормальне функціонування притулку для чотирилапих безхатьок зможуть підтримати й небайдужі підприємці та самі містяни (корм, ліки, аксесуари, гроші). Про витрачені ресурси вестиметься публічний звіт, наприклад, у соціальних мережах чи на створеному сайті. Отже, міські депутати повинні підтримати програму й, за умов отримання коштів у бюджет для реалізації цього проекту, довгожданий притулок просто має запрацювати!
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар