Поради закарпатцям при втраті банківської картки за кордоном

січня 21 / 2015
Поради закарпатцям при втраті банківської картки за кордоном

Їхати за кордон з готівкою досить незручно, тим більше небезпечно. Все частіше закарпатці для поїздок в інші країни використовують банківські картки для грошових розрахунків. Проте, від втрати чи крадіжки картки ніхто не застрахований. А що ж тоді робити, коли на картці всі гроші, а її хтось поцупив?

По-перше, і найголовніше, що треба зробити - це заблокувати втрачену картку, щоб уберегти кошти, які знаходяться на рахунку. Потрібно негайно зв’язатися з банком і попросити заблокувати картку. Якщо при собі немає телефону, можна позичити у своїх товаришів, туристів або навіть випадкових перехожих. Телефон для дзвінків із-за кордону на горячу лінію ПриватБанку: +38 (056) 716 11 31.
Якщо при собі є інша картка, можна переказати гроші зі свого рахунку. Через Інтернет-банк Приват24 (www.privat24.ua) можна переказати з картки, яка залишилась вдома, на другу Вашу картку або картку знайомого. У такому випадку, зняти гроші можна уже через будь-який банкомат. Допомогти може й оператор ПриватБанку, вартолише зателефонувати на номер +38 (056) 716 11 31 і попросити оператора переказати гроші на картку, яка є при собі.
Якщо нема жодних карт, але є документи зв’яжіться з родичами (або доручіть це банку, телефонуючи щодо блокування) і попросіть надіслати грошовий переказ. Якщо в країні, де Ви знаходитесь, працюють системи PrivatMoney або WesternUnion, родичі можуть вислати Вам гроші через Приват24 або термінал самообслуговування ПриватБанку.
Після надсилання переказу Вам необхідно прийти до пункту отримання переказу з паспортом та отримати гроші.
Якщо з карткою були втрачені і документи - після заблокування картки, потрібно звернутися в поліцію, в консульство чи посольство України. Під час блокування картки, адресу та телефон може надати оператор ПриватБанку. Гроші можуть переказати родичі, або їх можна попросити у посольстві.
ПриватБанк радить завжди брати із собою в подорож нотаріально посвідчені копії внутрішнього та закордонного паспорта (обов’язково зі сторінками про прописку) і зберігати їх окремо від інших документів.
У неприємну ситуацію може потрапити кожен, головне не панікувати і знати, що в таких випадках потрібно робити!

Ольга Капітан, прес-служба Ужгородського філіалу "Приватбанку" у м.Ужгород
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...