53 пенсіонери Закарпаття отримують більше 10 тисяч гривень пенсії (ВІДЕО)

січня 21 / 2015
53 пенсіонери Закарпаття отримують більше 10 тисяч гривень пенсії (ВІДЕО)

Процент від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії державним службовцям, прокурорам, суддям, народним депутатам і службовцям органів місцевого самоврядування цьогоріч зменшується на 10 процентів. Про це на брифінгу заявила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. Про зміни в пенсійному законодавстві і новації, які торкнуться закарпатських пенсіонерів, слухали наші кореспонденти.

Новий рік – нові податки. Не омине оподаткування і пенсіонерів. З початком нового року змінено межу для оподаткування так званих «великих пенсій». Тепер оподаткуванню підлягають пенсії, що перевищують три мінімальні плати.
53 пенсіонери Закарпаття отримують більше 10 тисяч пенсії, це колишні судді, прокурори. Майже 3 тисячі пенсіонерів отримують більше 3654 гривні.
Варто додати, оподаткуванню підлягає виключно сума перевищення. Наприклад, якщо пенсія становить 4 тисячі гривень, то 3654 грн. не оподатковуються, а тільки залишкова сума перевищення – ставкою 15%. Розповіли і про пенсії переселенцям, зокрема про те, як їх отримати.
Збиратимуть кошти на пенсійне страхування і з допомогою податку, що встановлений на купівлю валюти. З 1 січня ставка збору збільшена з 0.5 до 2%.
Ще одна зміна 2015-го – ліквідовано достроковий вихід на пенсію. Жінки зі стажем 30 років мають можливість вийти на пенсію в 55 років. Та от з 2015 за таке задоволення втрачатимуть виплати за кожен недопрацьований місяць. А пенсіонери, що в минулому притягалися до адміністративної відповідальності за корупцію, права на пенсію взагалі не матимуть.
Чиновниця також розповіла: сьогодні більшість пенсіонерів живуть на мінімальну пенсію, а вина цьому – «зарплати в конвертах». Закарпатців закликають не працювати за зарплати в конверті заради стабільного майбутнього.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...