Закарпатська Реформатська церква взяла активну участь у підтримці українських вояків у зоні АТО(фото)

січня 20 / 2015
Закарпатська Реформатська церква взяла активну участь у підтримці українських вояків у зоні АТО(фото)

Закарпатська Реформатська церква, яку очолює єпископ Шандор Зан-Фабіан, взяла активну участь у благодійній діяльності з підтримки українських військових у зоні АТО. Більшість парафій Закарпатської Реформатської церкви Берегівського, Виноградівського та Ужгородського районів Закарпатської області організували збір коштів на придбання медичного автомобіля для військових на Сході України. Найближчим часом, цей автомобіль з Угорщини волонтерами буде доставлений українським захисникам в зону бойових дій.
Не зважаючи на позицію окремих представників, які не поділяють подібні ініціативи - більшість служителів і прихожан Закарпатської Реформатської церкви чітко виступають за необхідність надання допомоги тим, хто захищає мир і спокій в Україні. Ми добре пам'ятаємо репресії, які пережила наша Церква в період радянської окупації і не хочемо її повернення, заявляють в середовищі Закарпатської Реформатської церкви.
Коротка історична інформація щодо Закарпатській Реформатської церкви за даними Вікіпедії:
Закарпатська Реформатська Церква, що є складовою частиною кальвіністськими церков континентально-європейського походження, сформувалася як незалежна церковна одиниця в 1948 році, перебуваючи на нелегальному становищі в Закарпатській області УРСР.
У СРСР здійснювалися спроби приєднати ЗРЦ до Церкви Євангельських Християн Баптистів, що викликало опір більшості пасторів, що в свою чергу, спровокувало гоніння на церкву. 40 з 106 пасторів регіону бігли до Угорщини, багато з решти піддалися репресіям, всі зв'язки з Угорською церквою були припинені. Почалося глибоке підпілля за принципом Греко-католицької Церкви ...
Після утворення незалежної України, церква почала переживати відносний розквіт і консолідацію, в т.ч. за рахунок допомоги з Угорщини. На 2009 церква налічувала 114 парафій (розділених на три церковні округи), які обслуговували 76 пасторів.
Для Закарпатських угорців бажаючих, взяти участь у наданні благодійної допомоги українським воїнам контактний номер: 0665429686, або звертайтеся на офіційно діючі в Україні волонтерські центри.
Приносимо найглибшу подяку всім тим, хто підтримує акцію з купівлі медичного автомобіля для українських військових і буде допомагати в подальшій благодійної діяльності в складний для держави час.


Новини Закарпаття
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...