Головні тези брифінгу головної "пенсіонерші" Закарпаття

січня 20 / 2015
Головні тези брифінгу головної "пенсіонерші" Закарпаття

У вівторок, 20 січня, у прес-центрі ОДА відбувся брифінг очільниці головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек, яка детально розповіла, які законодавчі зміни у пенсійній системі введені з 1 січня 2015 року.
За словами чиновниці, змінено розміри «спеціальних» пенсій. «З 1 січня 2015 року при призначенні пенсій таким категоріям пенсіонерів, як прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування, відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшується з 70 до 60», - зазначила Анастасія Юріївна.
Також ліквідовано достроковий вихід на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку. «Цьогоріч не призначатимуться дострокові пенсії за станом здоров’я та за скороченням штатів», - зауважила Анастасія Пентек.
Вона також поінформувала, що уряд визначає розміри пенсій, надбавок, підвищень чорнобильцям та дітям війни, а також порядок індексації пенсій. Зокрема, розміри мінімальної пенсії інвалідам-чорнобильцям, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок аварії на ЧАЕС, розміри компенсацій сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. «Аналогічне право надано Кабміну і щодо визначення розміру підвищення дітям війни. Скасовано норму щодо призначення до пенсій доплат за проживання на забруднених територіях», - розповіла чиновниця.
Уряд також встановлює і розміри окремих соціальних виплат. В Україні розмір мінімальної пенсії за віком дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних. З 1 грудня 2015 року, згідно із законом про держбюджет, прожитковий рівень для осіб, які втратили працездатність, зросте до 1074 гривень. Відповідно буде проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до них.
Цьогоріч змінено межу для оподаткування «великих» пенсій. Тепер оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три мінімальних заробітних плати (3654 грн.), в частині такого перевищення за ставкою 15%. Наприклад, якщо розмір пенсії становить 4100 грн., то оподатковуються тільки 446 грн. – та частина, яка перевищує межу в 3654 грн.
Встановлено новий порядок сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. З 1 січня 2015 року набули чинності нові норми щодо збору при купівлі іноземної валюти. Ставку збору збільшено з 0,5% до 2%, його сплачують лише фізичні особи, які купують готівкову валюту (крім громадян, які мають валютні кредити й купують іноземну валюту для їх погашення).
Очільниця ПФ області повідомила, що продовжено мораторій на перевірки контролюючими органами підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців. У 2015 та 2016 роках вони здійснюватимуться виключно з дозволу Кабміну, або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
З 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема, передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу та запроваджено мінімальний внесок за місяць за найманих працівників.
Крім того, відбувся масовий перерахунок пенсій у зв’язку з втратою годувальника, віднині мінімальний розмір цієї пенсії не може бути нижче двох визначених Законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - 1898 грн (раніше мінімальний розмір пенсії складав 949 грн).
Що стосується вимушених переселенців, яким вже здійснюється виплата пенсій за тимчасовим місцем проживання, то вони мають до 1 лютого 2015 року зареєструватися в органах соцзахисту населення. У такому разі пенсійні виплати їм здійснюватимуться без перерв і в наступні місяці.
«У разі, якщо пенсіонер не зареєструється в органах соціального захисту населення до вказаної дати, виплата пенсії тимчасово припиняється. Після реєстрації виплату пенсії буде відновлено з дати припинення», - зазначила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек.

Валерія Громицька
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар