Яка "проблема" у соціальних інспекторів?

січня 17 / 2015
Яка "проблема" у соціальних інспекторів?

В чому полягає перерозподіл функціональних обов’язків державних соціальних інспекторів та спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей, розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ОДА Наталія Романюк.
Як зазначила посадовець, перерозподіл обов’язків цих соцпрацівників передбачений постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», яка набуває чинності одночасно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

«Це дозволить спеціалістам центрів соцслужб вчасно виявляти сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, - зазначила Наталія Володимирівна. - А за державними соціальними інспекторами на сьогодні залишаються функції зі здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, а також контроль за цільовим використанням коштів державного бюджету».
Крім того, змінами, внесеними до постанови КМУ «Про порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», передбачено, що контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Виплата цієї допомоги припиняється також на підставі пропозицій таких центрів, роз’яснила Наталія Романюк.
Щодо зміни стосовно призначення допомоги одиноким матерям на дітей, які звертаються з цього питання за фактичним місцем проживання, то в таких випадках обов’язково складається акт обстеження сім’ї за фактичним місцем проживання, яке проводиться центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В акті повинна міститися інформація про факт проживання дитини з матір’ю, наголошує очільниця Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ОДА.
Посадовець також зауважила, що виплата такої допомоги припиняється або призупиняється на підставі обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування за поданням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Контроль за цільовим використанням допомоги при всиновленні дитини здійснюється службами у справах дітей, резюмувала Наталія Романюк.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар