В Ужгороді вперше показали живий вертеп (ФОТО,ВІДЕО)

січня 10 / 2015
В Ужгороді вперше показали живий вертеп (ФОТО,ВІДЕО)


Там, де здається ще вчора, була закинута котельня, сьогодні височіє недобудований монастир братів Капуцинів. Розташований він на вулиці Легоцького, що в Ужгороді. Саме на його території вже декілька днів поспіль увечері показують живий Різдвяний вертеп.
Живий вертеп — це театралізоване дійство, де ролі виконують люди. В його основі лежить канонічна євангельська історія народження Ісуса Христа.
Тож у постановці цього вертепу взяла участь греко-католицька молодь з різних парафій міста. Перевдягнуті у костюми пастушків, царів, Діви Марії та Йосипа молоді актори намагалися відтворити події тисячолітньої давності. До дійства залучили також живих тваринок: віслюка, теля та овечок.
Після яскравого вертепного дійства, усі присутні мали можливість поколядувати разом із акторами, а також отримати благословіння від Преосвященного владики Мілана Шашіка.
Організували це свято брати капуцини.
“Капуцини – це стародавній католицький чернечий орден. Його засновником є Святий Франциск. Саме він один із перших, відтворив події у Віфлиємі, за допомогою живого вертепу. Тож дуже символічно, що сьогодні ми влаштовуємо вертеп саме при францисканському монастирі, – розповідає брат-капуцин Роман Поп. – Приготування до нього тривали майже два місяці. Для цього потрібно було підібрати акторів, як людей, так і акторів тварин. Приготувати сценарій, знайти відповідні костюми. Найголовніше, вертепом ми намагалися донести до глядачів благу вість, що народився Ісус-Месія – спаситель усього світу”.
Тож у такий спосіб актори “живого” вертепу зуміли донести до глядачів правдиві події Різвяного дійства. Вони показали простоту, покору і убогість, які супроводжували прихід у світ Ісуса. Присутні раділи і веселились, але найбільше задоволення одержала малеча. Вони ніби здійснили незабутню подорож у часі і були присутні при народженні дитяти- Бога і Спасителя, який прийшов, щоб дати людству життя вічне. Глядачі просили акторів колядувати ще і ще і самі, залюбки, долучались до величного різдвяного співу, який тішив серце кожного. До слова Вертеп відбудеться також у суботу та неділю 10-11 січня о 18.00 за адресою Легоцького 44а.
Христина БІКЛЯН

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар