Католики Закарпаття згадали царів-волхвів (ФОТО)

січня 07 / 2015
Католики Закарпаття згадали царів-волхвів (ФОТО)

Для багатьох в Європі різдвяні свята завершуються 6-го січня - в День Трьох Царів. Католики згадують цього дня волхвів-царів: Каспара, Мельхіора та Балтазара.
Три Царі мають багато аналогій із Водохреща. Саме ці дні завершують Різдво в храмах західного і східного обрядів. Після 336-го року, відколи було прийнято вважати днем народження Ісуса Христа 25 грудня, отримання звістки про його божественне походження святкується – 6 січня. Цього дня - за Євангелією - три царі-волхви прийшли до Віфлеєма помолитися новонародженому, вони першими дізналися про народження Христа.
Ким же були ці три святі царі? Євангеліє від Матвія каже, що це волхви зі Сходу, які, йшли за Віфлеємською зіркою, щоб знайти дитину-Христа. А знайшовши, принесли йому три дари: золото, ладан та миро. З чого Папа Лео I в п’ятому столітті і дійшов висновку, що їх було троє, і їх імена – Каспар, Мельхіор та Балтазар (1166 року, їхні рештки перевезли до міста Кельн), а тому, починаючи від середньовіччя свято Трьох Царів є невід’ємною складовою християнського календаря.
Католики Закарпаття згадали царів-волхвів (ФОТО)

До сьогоднішнього дня збереглася традиція: діти, одягнені як три волхви, ходять від будинку до будинку, співають колядки та пишуть на дверях крейдою формулу C+M+B, що має означати імена Каспар, Мельхіор та Балтазар, а латинською це ще означає „Christus mansionem benedicat“ - «Христосе, захисти цей дім». Між іншим, крейда - для захисту від нечистої сили і хвороб - була в кожній віруючій родині.
А 6 січня в Ужгороді за схожою традицією була освячена будівля найкращої кондитерської Закарпаття «Штефаньо», де від кращого кондитера України, Валентина Штефаньо, було презентовано для малечі і всіх присутніх знаменитий французький кондитерський виріб до Дня Трьох Царів – горіховий галет з запеченими сюрпризами.
До того ж, саме напередодні Різдва – посвятили і туристичну окрасу міста – міні-скульптури Ужгорода.

Всім щасливого і мирного Різдва Христового!
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...