Ужгородський вуз відновив свою первинну назву

січня 03 / 2015
Ужгородський вуз відновив свою первинну назву

У відповідності до рішення засновника від 24 грудня 2014 року відновлено первинну назву Української богословської академії. Про це повідомляє прес-служба УБА КаУ.

Як йдеться у повідомленні, саме з назвою Українська богословська академія як вищий православний духовно-богословський навчальний і науковий заклад в 2001 році вона була створена в м. Ужгороді архімандритом Віктором Бедем (на той час у духовному сані іще не перебував), а 30 січня 2002 року отримала благословення митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Володимира Сабодана на початок своєї богословсько-освітньої та наукової діяльності.

Згодом академію було реорганізовано та створено на її базі перший в Україні духовно-навчально-науковий комплекс «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина» з відповідним ліцензуванням та акредитацією університету в Міністерстві освіти і науки України.

Завдяки створеному комплексу випускники-богослови з православного богослов'я вперше на пострадянському просторі змогли отримувати документи про вищу духовно-богословську освіту державного та міжнародного зразка.

23 грудня 2014 року Синод УПЦ Московського патріархату вирішив закрити УУБА і заборонити священнослужіння її ректору Бедеві.

У відповідь прес-служба тоді ще Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія повідомила, що УУБА-КаУ продовжує свою діяльність, а Бедь залишається канонічним священнослужителем.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...