Неприємна новина для закарпатців за кермом

січня 02 / 2015
Неприємна новина для закарпатців за кермом

З 1 січня для власників автотранспорту ввели чотири додаткові податки: транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, А також відновлено акцизний збір на переобладнання автомобілів.

Це передбачено поправками до Податкового кодексу України, запропонованими Кабінетом Міністрів у рамках податкової реформи.
Згідно з нововведеннями, тепер власники "розкішних" автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані платити річний податок у розмірі 25 тисяч гривень.
Акциз на нові автобуси встановлений у розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на старі - у розмірі 0,007 євро за 1 куб. см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше восьми років, ставка податку підвищується в 20 разів.
На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см. На автомобілі, які використовувалися не більше п'яти років, ставка акцизу зростає в два рази, а на використовувані понад 8 років - в 20 разів.
Потраплять під оподаткування й електромобілі. Ставка акцизу за один електродвигун становитиме 109 євро.
Крім того, залежно від об'єму двигуна і терміну експлуатації збільшиться акцизний збір на легкові автомобілі.
Знову буде стягуватися стягуватися акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були ввезені як комерційні, тобто без сплати акцизу.
Водночас як компенсацію за зростання податків, уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який залежно від об'єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб. см.
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...