Як громадам залучати кошти ЄС: в Ужгороді відбувся масштабний тренінг для понад 100 учасників

грудня 22 / 2025



У Ужгородська міська рада відбувся тренінг «Особливості участі територіальних громад у програмах ЄС», організований у межах проєкту «Єврогромада: фінансові можливості для розвитку і євроінтеграції».

До навчального заходу долучилися понад 100 представників територіальних громад з різних регіонів України — як офлайн, так і онлайн. Серед учасників були посадовці органів місцевого самоврядування, фахівці з економічного розвитку, інвестицій, міжнародної співпраці та проєктного менеджменту, а також представники громадських організацій і експертного середовища.

Із вітальними словами до учасників звернулися міський голова Богдан Андріїв та заступниця міського голови Марія Бадида. Вони наголосили на важливості розвитку міжнародної співпраці, залучення фінансових інструментів ЄС та посилення спроможності громад у контексті європейської інтеграції України.

Про що говорили на тренінгу
Навчальна програма складалася з двох панелей:
- Політика згуртованості ЄС та програми, відкриті для українських громад, зокрема Interreg, Erasmus+, CERV, LIFE, Horizon Europe;
- Механізми та специфіка участі у європейських програмах, що відкривають можливості для розвитку та міжрегіональної співпраці.

Формат заходу передбачав активні дискусії, роботу в групах та короткі презентації напрацьованих ідей. Практичні завдання були орієнтовані на реальні потреби громад і типові вимоги конкурсів ЄС — із фокусом на підготовку майбутніх проєктних заявок.

За словами Юліани Бокоч, учасники в малих командах опрацьовували практичні кейси громад, проходячи повний шлях — від ідеї до вибору відповідної програми ЄС і формування базового проєктного «скелету»:
пріоритет → програма → ціль → результати → KPI.

Хто реалізує проєкт
Тренінг спрямований на посилення інституційної спроможності громад та надання практичних інструментів для ефективної взаємодії з європейськими партнерами.

Проєкт реалізує Карпатська агенція з прав людини «Вестед» спільно з юридичним факультетом Ужгородський національний університет за підтримки Європейський Союз та Міжнародний фонд «Відродження» в межах ініціативи «Вступаємо в ЄС разом».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з офіційною позицією Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар