Як працюють митники на «Чоп-залізничному»: щодня перевіряють до 2 тисяч пасажирів із міжнародних потягів
Робота митників на залізничному напрямку залишається непростою та надзвичайно відповідальною. На митному посту «Чоп-залізничний», що входить до зони діяльності Закарпатської митниці, щоденно проходять контроль сотні пасажирів.
Щойно прибув потяг «Прага–Чоп», яким в Україну повернулися майже 300 громадян. Пасажири спершу проходять прикордонний контроль, а далі — митний.
У приміщенні вокзалу встановлено комплексну систему огляду багажу, яка складається зі стаціонарних металошукачів та рентгено-телевізійного інтроскопа. Завдяки цьому інспектор митниці бачить вміст кожного пакунка чи валізи буквально за кілька хвилин. Перевірка проходить швидко, без затримок у русі пасажирів.
Начальник митного посту Віктор Потапський повідомив, що щодня в обидві сторони рухаються 26 міжнародних потягів — до Австрії, Угорщини, Словаччини та Чехії.
Протягом однієї зміни митні інспектори перевіряють близько 2 тисяч громадян.
У середньому за місяць через пост проходять приблизно 60 тисяч осіб, а за 10 місяців 2024 року — вже понад 611 тисяч, що на 40% більше, ніж минулого року.
На митному посту, включно з пасажирським і вантажним напрямками, працюють 73 співробітники, з них 37 — жінки. На пасажирському напрямку жінки становлять 24 із 33 працівників, тож гендерний баланс тут навіть перевиконано.
На фото — інспектор Сергій Понзель та його колега Наталія Шандор, які відповідають за перевірку багажу, огляд транспортних засобів та виявлення можливих порушень митних правил.