​На Закарпатті оголошено штормове попередження

вересня 06 / 2025

​Закарпатський обласний центр з гідрометеорології оприлюднив штормове попередження на 6-7 вересня, попереджаючи про високу (4 клас) та надзвичайну (5 клас) пожежну небезпеку в регіоні. Це означає, що ризик виникнення масштабних пожеж зростає багаторазово.

​Небезпека необережного вогню

​Навіть найменша необережність може призвести до катастрофічних наслідків. Одне непогашене багаття чи викинутий недопалок можуть спричинити займання, яке швидко пошириться на лісові масиви, поля та навіть житлові будинки.

​Ліси та водойми: Особливо небезпечно розводити вогонь у лісових зонах та поблизу водойм, де суха рослинність легко спалахує.

​Поблизу електромереж: Спалювання сміття чи сухої трави на відкритих територіях часто стає причиною пошкодження ліній електропередач (ЛЕП) та електропідстанцій. Це може призвести до знеструмлення цілих населених пунктів.

​Правила безпечного відпочинку

​Щоб уберегти себе, природу та енергетичну інфраструктуру, дотримуйтеся простих правил:
​Уникайте розведення багать: Відмовтеся від ідеї розвести вогонь на природі, особливо в зонах з високою пожежною небезпекою.

​Дотримуйтеся відстані від ЛЕП: Охоронна зона електромереж становить не менше 25 метрів з обох боків від повітряних ліній. Не відпочивайте та не розводьте вогонь у цих межах.

​Не спалюйте сміття: Це не тільки шкодить довкіллю, а й створює ризик неконтрольованого займання.
​Будьте відповідальними та уважними, щоб уникнути трагедій. Відпочинок має приносити радість, а не шкоду.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар