У Мукачеві запрацював Тренінговий центр підтриманого проживання
У Мукачеві запрацював Тренінговий центр підтриманого проживання 🏢
Це важливий крок на шляху до соціалізації для підопічних Мукачівського психоневрологічного інтернату №1. Цей простір стане для них місцем навчання та набуття життєво необхідних навичок, аби в майбутньому вони змогли самостійно жити у громаді, отримуючи необхідну соціальну підтримку.
Директор закладу Михайло Фолучко каже, що ініціатива є спільною із представниками громадської організації “Soft tulip” SOFT tulip. 🇺🇦🤝🇳🇱
Фахівці організації щорічно надавали методичну допомогу і нині приїхали на відкриття Центру. Відтак, заручившись підтримкою обласної ради та профільного департаменту ОВА, за півтори року вдалося зробити сучасний майданчик для розвитку людей, які намагатимуться соціалізуватися.
☝️За кошти обласного бюджету було облаштовано один поверх, де створені комфортні умови для навчання та проживання: 16 відремонтованих приміщень, серед яких кухня, кімнати активної підтримки, пральня, ванна, вбиральня, гігієнічні та житлові кімнати та кабінет психолога. Протягом 6 місяців – 2 років підопічні навчатимуться готувати їжу, прати, прасувати, користуватися сучасною технікою та виконувати інші побутові завдання, що допоможуть їм адаптуватися до самостійного життя. Наразі вже відібрано 8 претендентів із інтернату, а згодом долучатимуться й мешканці інших подібних закладів області.
Директорка профільного департаменту ОВА Ольга Травіна зазначила, що Україна планує поступово відмовитися від інтернатного типу закладів до 2030 року, тому такі кейси є надзвичайно важливими. "Багато людей, які нині проживають у подібних закладах, мають достатньо навичок, щоб жити самостійно у громаді, отримуючи при цьому соціальний супровід", – наголосила вона.
☝️Під час відкриття центру керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч подякувала від голови та усього депутатського корпусу за реалізацію цього унікального проєкту. Вона підкреслила важливість підтримки людей, які мають складі діагнози та людей з інклюзією, навіть у непрості для країни часи: "Попри війну, ми намагаємося докласти максимум зусиль для того, щоб вихованці інтернатів відчували себе у безпеці та мали належні умови проживання. Цей центр – не просто житловий простір, а місце, де люди отримують шанс на гідне майбутнє. Адже справжня турбота про осіб із обмеженими можливостями – це не лише створення комфортних умов, а й надання їм можливості бути незалежними, реалізувати себе та жити повноцінним життям. Нині зроблено важливий крок у цьому напрямку, впроваджуючи європейські підходи до соціальної підтримки».
Участь у відкритті узяли також керівники соціальних закладів області.
Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА