Виклики та перспективи землевпорядної служби в повоєнний період: дискусія в УжНУ

березня 14 / 2025


До Дня землевпорядника в Ужгородському національному університеті відбувся Круглий стіл «Виклики та перспективи землевпорядної служби в повоєнний період», який зібрав провідних науковців, експертів та студентів. Учасники обговорили роль землевпорядкування у відновленні країни, сучасні технології у сфері геодезії та перспективи розвитку галузі.

Головним спікером заходу став Владислав Пересоляк — кандидат наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри та голова ГО "Інститут раціонального природокористування". Він наголосив, що ефективне управління земельними ресурсами стане основою відбудови України, а передові наукові дослідження допоможуть зробити цей процес швидшим і ефективнішим.

Наука, гранти та інновації
Декан географічного факультету Іван Калинич, кандидат технічних наук, доцент, представив плани факультету на найближчі роки. Завдяки зусиллям викладачів факультет здобув шість міжнародних грантів, що дозволило закупити сучасне геодезичне обладнання для навчання та досліджень.

Окрім цього, в рамках нового гранту заплановано топографічний моніторинг Синевирського озера, що сприятиме детальному вивченню природних процесів у регіоні. Також фахівці-геодезисти УжНУ продовжують дослідження карстових процесів у Солотвинському солеруднику та зсувних явищ у Закарпатті.

«Наші студенти активно розробляють нові методи досліджень і прогнозування. Їхні напрацювання не лише сприяють розвитку науки, а й допомагають нашим захисникам», — зазначив Іван Калинич.

Відзнаки за внесок у розвиток науки та освіти
У рамках заходу виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук вручив відзнаку «За розвиток Закарпаття» Владиславу Пересоляку за значний внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, успішну науково-педагогічну діяльність і високий професіоналізм.

Також декан географічного факультету отримав Подяку обласної ради трудовому колективу факультету за багаторічну сумлінну працю та розвиток геодезичної науки.

Освіта як ключ до відбудови України
«Сучасна освіта – це не лише підручники та лекції. Це нові технології, інновації та практичний досвід, що формує покоління, яке буде відновлювати і відбудовувати Україну», — наголосив Василь Дем’янчук.

Захід продемонстрував важливість науки та освіти у процесі повоєнної відбудови країни, а також відкрив нові можливості для студентів та викладачів, які своїми знаннями та дослідженнями допомагають розбудовувати майбутнє України.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар