Як отримати найвищий ступінь довіри та низку спрощень під час митних процедур
А також про значні переваги статусу авторизованих економічних операторів, - йшлося під час сьогоднішньої (14.11) робочої зустрічі представників Закарпатської митниці з керівниками підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.
На початку заходу керівник ТОВ «Бліцарт Продукціон» Максим Костур провів оглядову екскурсію виробничими цехами, де виготовляються якісні гірські лижі відомих світових брендів.
На фабриці, засновником якої є австрійська компанія «Blizzard Sport GmbH», трудиться майже 300 працівників. За місяць вони виготовляють близько 20 тисяч пар лиж. Щороку підприємство з іноземними інвестиціями нарощує виробниче обладнання та розширяє асортимент сучасного спортивного товару.
Присутній в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Василь Татош зазначив, що програма АЕО діє в Україні вже 4 роки, впевнено наближаючись до європейського митного права та стандартів ведення зовнішньоекономічної діяльності. Завдяки статусу АЕО компанії отримали найвищий ступінь довіри та низку спрощень під час митних процедур. Вітчизняний бізнес зацікавлений в отриманні авторизації про підтвердження безпеки та надійності АЕО. Адже вони отримають можливість користуватися таким ж перевагами в інших європейських державах, де діють спрощення митних формальностей для здійснення зовнішньоекономічних операцій та швидко проходити митний контроль на кордоні.
Присутнім наголосили: якщо компанія виявила бажання подати заяву на отримання авторизацій, то важливим елементом отримання позитивного результату є проведення підприємством самооцінки і заповнення відповідної анкети з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 № 1092.
Зі свого боку, також присутній на зустрічі керівник ТОВ «Ревайвел-Експрес» Володимир Фленько підтримав новації митного законодавства та акцентував на подальшій співпраці задля швидкого та ефективного вирішення актуальних питань.
Відтак, керівники підприємств подякували представникам митниці за можливість дізнатися про новації та отримати слушні поради щодо оптимізації митних процедур, які пришвидшують перетин кордону товарів та практичні аспекти щодо отримання авторизацій на окремі спрощення. Також було наголошено на зацікавленості субʼєктів ЗЕД у використанні транзитних переміщень на основі Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та, відповідно, у зацікавленості ними в отриманні відповідних транзитних спрощень, що дозволить користуватися повним пакетом спрощення для самостійної організації митної логістики.