Ветеранське підприємництво: Розвиток власної справи на Закарпатті (відео)
Можливість розпочати власну справу або розвивати вже існуючий бізнес, а головне зуміти повернутися у цивільне життя – для ветеранів та членів їх сімей доступні гранти від центру зайнятості.
Захисники вже користуються такою можливістю та проводжують підтримувати країну вже на економічному фронті. Пан Михайло – доброволець. У лютому 2022 року пішов боронити країну та служив у лавах 101-ї бригади ТРО, протягом двох років захищав рідну землю.
А ще мукачівець – підприємець. Разом з дружиною заснував клінінгову компанію. Після звільнення зі служби пан Михайло вирішив продовжити працювати для перемоги та збільшити потужності свого бізнесу. Тому і використав можливість, що надає ветеранам Центр зайнятості. Отримав грант у розмірі 500 тисяч гривень, на які придбав додаткове обладнання. Підприємець розповідає про переваги таких грантових програм. 250 тисяч, 500 000 тисяч та 1 мільйон гривень можуть отримати ветерани, учасники бойових дій та члени їх родин на початок або розвиток власної справи.
Аби отримати грант вам потрібно – визначити суму, яка необхідна, ознайомитися з умовами, подати бізнес план, з урахуванням рентабельності та перспектив. Працівники Центру зайнятості консультують ветеранів у питаннях формування бізнес плану, а також здійснюють супровід аж до його отримання. Такі ініціативи позитивно впливають на інтеграцію військовослужбовців у цивільне життя. Адже пошук зайнятості дозволяє легше перенести період адаптації, каже Генріх Пфістер. Навіть у тилу, наші захисники продовжують працювати та допомагати тим побратимам, що знаходяться на фронті.
Загалом на теренах Мукачівського району вже троє осіб скористалися ветеранськими грантами. Серед них пан Михайло, дружина захисника, що відкрила ферму равликів, та захисник, що розпочав підприємницьку діяльність у сфері пекарства.