Закарпатці можуть отримати грошову допомогу на створення чи розвиток свого бізнесу
💼 Закарпатці можуть отримати грошову допомогу на створення чи розвиток свого бізнесу від Державної служби зайнятості. В межах урядового проєкту «єРобота» зараз діють дві фінансові програми підтримки – «Власна справа» та «Грант для ветеранів».
👉 Докладніше про ці проєкти й умови отримання коштів розповіли на черговій онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Як відзначив директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк, джерела додаткової фінансової підтримки доступні для фізичних та юридичних осіб, а також для ветеранів і членів їхніх родин.
💬 «У межах програми "єРобота" зараз є багато можливостей – від відносно невеликих сум на розвиток бізнесу до мільйонних грантів. Навіть в умовах війни цілком реально отримати фінансову допомогу від держави та успішно реалізувати власні бізнес-ідеї», – зауважив Тарас Триндяк.
📍За програмою «Власна справа», яка діє з липня 2022 року, для закарпатських підприємців доступні безпроцентні мікрогранти в розмірі від 50 до 250 тис. грн. Тоді як учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни за проєктом «Грант для ветеранів» можуть отримати безповоротне фінансування до 1 млн грн, а члени їхніх сімей – до 500 тис. грн.
💬 «Обов’язковою умовою для кандидатів є створення від 1 до 4 нових робочих місць залежно від суми наданої грошової підтримки. Повернення коштів відбувається шляхом фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб», – підкреслила в.о. директора Закарпатського обласного центру зайнятості Беатриса Білецька.
✅ Під час онлайн-зустрічі наголосили, що отримати гранти можуть як уже зареєстровані ФОП або юридичні особи, так і люди, котрі тільки планують започаткувати свій бізнес. Державну допомогу в безготівковій формі надають для придбання або лізингу обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, транспортних засобів, орендну плату, маркетингові послуги тощо.
💬 «Заяву та розроблений бізнес-план учасники програм подають через портал Дія. Згодом потрібно пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного осередку та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. За умови погодження гранту протягом 20 робочих днів необхідно укласти договір мікрогранту з АТ "Ощадбанк" та подати документи на відкриття рахунку», – підкреслила заступниця начальника фінансового відділу обласного центру зайнятості Дана Бертич.
Усі актуальні грантові пропозиції доступні на офіційному сайті Державної служби зайнятості. Тут можна знайти додаткову інформацію про проєкти фінансової підтримки, організацію навчання за програмою надання грантів, переглянути відеоінструкцію щодо того, як подати заявку в проєкті «Власна справа» тощо.
🔹 Окрім цього, фізичні та юридичні особи можуть звернутися за консультаціями щодо цих програм до будь-якого центру зайнятості особисто або телефоном та отримати необхідні консультації стосовно подання заяв, складання бізнес-планів і ведення підприємницької діяльності.