Доступ до освіти – робота інтеграційного центру (відео)

квітня 14 / 2024Це пані Марина. Жінка прийшла до інтеграційного центру аби опанувати професію швачки. Обрала заняття для душі, що водночас приноситиме їй дохід. Профільні знання, а також технологію створення текстильного виробу жінці розповідає пані Ярослава. Вона працюватиме з ромськими жінками та допомагатиме здобувати необхідні знання.

Сьогодні створюють косметичку. Навчитися письма, читання, а також надати можливість оволодіти іноземною мовою та навіть опанувати нову професію – все це стало доступним для представників ромського населення різних вікових груп на теренах Берегівщині. Символічно, до Дня ромів на базі гімназії «Опра Рома» урочисто відкрили інтеграційний центр. Навчальний центр вдалося облаштувати за підтримки міжнародного фонду ОХОРОНИ ЗДОРОВ”Я ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА “РЕГІОН КАРПАТ” NEEKA та Агентства ООН у справах біженців.

Одним з головних завдань як органів місцевого самоврядування так і представників міжнародних фондів допомогти ромам на теренах Закарпаття отримати документи, забезпечити соціальний та юридичний захист кожного, хто цього потребує. Питання документування зараз стоїть гостро, розповідають працівники соціального захистку населення. Та після початку тісної співпраці з «Регіоном Карпат» вже раді поділитися певними напрацюваннями. Роми – повноцінні члени українського суспільства. Тому як і кожен, ці громадяни повинні захищені бути державою та мають право на освіту, соціальні та адміністративні послуги, тому активна робота центу сприятиме якнайшвидшому наближенню представників національної меншини до цього.

На теренах Закарпаття проживає чимала ромська спільнота, тому такий центр є як ніколи потрібним. Тут з усіма охочими покращити та опанувати нові знання працюватимуть педагоги. У будні для заздалегідь сформованих груп складуть розклад, за яким всі потребуючі здобуватимуть освіту. Міжнародний фонд “РЕГІОН КАРПАТ” NEEKA вже працює над створенням аналогічних центрів і у інших районах рідного Закарпаття.Категорія : Суспільство


Залишити Коментар