Новини Закарпаття

Синоптики про погоду у перший місяць весни: яких сюрпризів чекати у березні


Після тривалого теплого періоду ще можуть надійти циклони з дощем і навіть снігом. Тож синоптичні сюрпризи можливі.

Друга половина лютого видалась несподівано теплою. То чи вже почалась метеорологічна весна?


— Початком метеорологічної весни вважається період стійкого переходу середньодобової температури повітря через нуль градусів, — пояснює Наталія Птуха, синоптикиня Українського гідрометеорологічного центру. — Такий перехід наприкінці лютого було зафіксовано в Житомирі, Дніпрі, Миколаєві. На решті території країни в нічні години температура повітря все ще опускається нижче нуля.

Загалом лютий видався дуже теплим. За попередніми розрахунками (за даними багатьох метеостанцій), цей місяць можуть визнати найтеплішим за всю історію спостережень.

Найближчим часом синоптична ситуація не зазнає істотних змін. Наразі на територію України впливає антициклон (поле підвищеного тиску), який забезпечує стабільну погоду без опадів. Але березень — перехідний місяць, тож за рахунок прояснень у нічні години приземний шар повітря і надалі буде охолоджуватись, а температура опускатиметься до від’ємних значень. Але вдень сонячні промені прогріватимуть повітря до комфортних температур.


Відтак протягом першого тижня березня у східних областях удень очікується від +3°С до +8°С, вночі — від -2 до -5°С. У західних областях вдень повітря прогріватиметься до + 11 — 16°С, вночі буде +1 — 7°С. На Закарпатті буде найтепліше: вдень стовпчики термометрів сягатимуть позначки +19°С. На решті території країни вночі буде до -3°С, вдень — від +6 до +11°С.

— А чи можливе ще істотне похолодання?

— Аналіз даних попередніх років вказує на те, що погода має циклічний характер. І після тривалого теплого періоду можуть надійти циклони з дощем і навіть снігом.

— Метеорологічна весна на території України починається 11 березня, але нерідко ставались відхилення від цієї кліматичної норми, — додає Олена Доніч, начальниця відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського. — Приміром, у 1989 році метеорологічна весна почалась 10 січня, а в 2013 році — 31 березня. 7 березня 1964 року надворі було найхолодніше: температура повітря опустилась до 24,9 градуса морозу. А найпізніше сніг розтанув 27 квітня 1987 року. Тож синоптичні сюрпризи можливі.

Лариса Пецух, Експрес
Перейти на сайт