Послуга раннього втручання – важлива підтримка для родин, які виховують дітей з інвалідністю чи ризиком виникнення порушень у розвитку
Кваліфіковані спеціалісти можуть суттєво допомогти скорегувати певні моменти психоемоційного та фізичного розвитку малечі від народження до 4 років.
На Закарпатті є чотири команди фахівців з раннього втручання, які готові працювати із сім’ями, котрим необхідна ця послуга. Такої допомоги в області зараз можуть потребувати майже 3 300 дітей.
📍Послугу раннього втручання потрібно наблизити до місць проживання сімей з дітьми, яким необхідна така підтримка. Для цього першочергово треба збільшити кількість команд і тренерів. На цьому під час засідання обласної робочої групи з питань розвитку системи раннього втручання наголосив Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА.
💬 «Розвиток раннього втручання в період війни набуває особливого значення, адже йдеться не тільки про надання допомоги дітям, а й психоемоційної підтримки батькам. Наше завдання – налагодити системний, якісний і своєчасний механізм отримання послуги на місцях», – зазначив Петро Добромільський.
За його словами, для цього необхідно залучити керівників громадських організацій. Також важливо інструктувати батьків щодо раннього виявлення у дітей порушень розвитку або ризику їх виникнення і необхідності своєчасного звернення до спеціалістів.
🔹Зараз на Закарпатті команди спеціалістів з раннього втручання працюють в Ужгороді, Міжгір’ї, Сваляві, Дубовому та виїжджають на домашні візити. Також вони проводять онлайн-консультації з тими сім’ями, котрі вимушено проживають за кордоном.
➡️ Від початку повномасштабного вторгнення до закарпатських фахівців звернулося 140 родин, серед яких 18 – з-поміж вимушених переселенців. Зокрема, допомогу з раннього втручання отримують 6 сімей військовослужбовців.